świetlica

Przystanek Biblioteka czyli miesz(k)amy kulturalnie w Gminie Sokolniki.

Z przyjemnością informujemy Państwa, że od pierwszego marca uruchomione zostały zajęcia biblioteczno-świetlicowe pod wspólnym hasłem: Przystanek Biblioteka. Miesz(k)amy kulturalnie w Gminie Sokolniki.

Skierowane są one do wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci w wieku 2-3 lat a skończywszy na dorosłych. Działania obejmują szeroko pojętą edukację kulturalną i czytelniczą, w tym między innymi: kluby filmowe, warsztaty, wspólne czytanie, projekcje bajek, gry planszowe, skarpetkowy teatrzyk itp. Zajęcia prowadzone są przez pracownika świetlicy gminnej (0,5 etatu) i pracownika biblioteki publicznej (1 etat). Opiekę merytoryczną nad całością zajęć sprawuje dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki, która to instytucja zgodnie ze swoim Statutem może realizować zadania służące zaspokajaniu potrzeb czytelniczych i kulturalnych w Gminie Sokolniki.
Zajęcia odbywają się zarówno w pomieszczeniach biblioteki, jak i świetlicy.

Harmonogram zajęć:
Wtorek: 10.00-11.00 zajęcia dla 2-3-latków
Wtorek, środa, czwartek: 15.00-17.00 zajęcia dla 4-12-latków
Piątek: 14.00-18.00 zajęcia dla młodzieży
18.00-20.00 Młodzieżowy Klub Filmowy
Klub Filmowy dla Dorosłych: 2 x w miesiącu od godz. 18.00-20.00 (szczegółowe informacje podawane przed każdym seansem)

W zależności od zainteresowania zajęciami zarówno godziny spotkań, jak i grupy mogą ulec drobnym zmianom. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki.
Zapraszamy!

Beata Waniek
BPGS