Złote Gody w Sokolnikach Pięćdziesiąta rocznica zawarcia małżeństwa - to niezwykłe wydarzenie dla Jubilatów, ale jest również wielkim wydarzeniem dla ich rodzin oraz przyjaciół.

Jest ona dowodem w pełni wykonywania obowiązków nałożonych przed ponad pięćdziesięciu laty, a także dopełnieniem tego co w życiu stanowi największą wartość – prawdziwej przyjaźni i trwałej miłości. „Nie sztuką jest pokochać lecz sztuką jest wytrwać w tej miłości”. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach w dniu 31maja 2017 roku odbyła się wyjątkowa uroczystość, dwanaście par małżeńskich świętowało swoje „Złote Gody” czyli jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Ten piękny i wyjątkowy Jubileusz świętowały pary, które zawarły związki małżeńskie w 1966 roku.

Oto Jubilaci:
1. Zdzisława i Ireneusz Domagałowie
2. Teresa i Kazimierz Gasztychowie
3. Helena i Zygmunt Jańscy
4. Maria i Bernard Kołodziejowie
5. Kazimiera i Kazimierz Miśkowie
6. Barbara i Andrzej Morasowie
7. Janina i Zygmunt Pieprzykowie
8. Maria i Andrzej Rembeccy
9. Janina i Kazimierz Rył
10. Marianna i Jan Serafin
11. Teresa i Zdzisław Walaszek
12. Zofia i Zdzisław Wierzba

Uroczystego aktu dekoracji Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Zastępca Wójta Pan Henryk Niedźwiecki wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Rafałem Prukop. Do życzeń dołączyli Pani Aurelia Olek – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sokolnikach oraz Pani Katarzyna Krzyżanowska – z-ca kierownika USC. Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy, upominki i kwiaty. Jubilaci usłyszeli podziękowania za wspólnie przeżyte lata, wiele życzeń, dużo zdrowia, szczęścia, długich i pogodnych lat życia oraz doczekania następnych jubileuszy. Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na lampkę szampana i wspólny poczęstunek. W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyli ich najbliżsi. Dodatkowo klimat tej uroczystości uświetniła część artystyczna wykonana przez dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego im Jana Pawła II w Sokolnikach. Podczas poczęstunku wspominano o przeżytych wspólnych latach oraz zdradzano receptę jak doczekać takiego wspaniałego jubileuszu małżeństwa.

Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów, jakie życie przynosi każdej rodzinie.