bieg na orientacje  W dniach 5-9 lipca br. reprezentujące Gminę Sokolniki UKS “Grom” Sokolniki i MUKS “Junior” Ochędzyn uczestniczyły w XXVI Międzynarodowych Zawodach w Biegu na Orientację o Puchar Wawelu.

Startowało ponad 800 zawodników z 21 krajów świata, w tym elita krajowa i zagraniczna. Młodzież nasza zmierzyła się z wymagającymi, bardzo technicznymi trasami i ciekawymi terenami Jury Krakowsko-Wieluńskiej oraz czołówką krajową.

Biegaliśmy po terenach skałkowych, Pustyni Błędowskiej, Sztolni Olkuskiej , w niezwykłej scenerii leśnej i topograficznej. Dzieci i młodzież zdobyła sporą dawkę doświadczenia startowego, a wyniki szkoleniowe wyniesione z tych zawodów są zadowalające. Na uwagę zasługują wyniki: Klaudii Mikołajczyk w kategorii K14 – zajęła 8 miejsce /Trzecie wśród Polek/, Patrycji Krzyżostanek – 6 miejsce w K12 po 5 dniach, do 3m. brakło 39 sekund; Kasi Hodur w K14B – 4 miejsce, jak na pierwszy tak poważny start –rewelacyjnie; Tomka Struzika – 3 m. w M10N; Jarosława Krzyżostanka -8 m. w M40 w najsilniej obsadzonej kategorii; Adama Śliwakowskiego 3 miejsce w M75 , w walce z koalicją silnych Szwedów. Wyjazd był także okazją do spotkania z historią zamków jurajskich w Rabsztynie, Pieskowej Skale, z przyrodą /Maczuga Herkulesa, średniowieczne wyrobiska po eksploatacji rud cynku ,ołowiu i srebra w Starym Olkuszu – na nich biegaliśmy z mapą 1:4000/, zwiedziliśmy także Muzeum Strażackie w Olkuszu. Wyjazd zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Sokolniki – za co młodzież, dzieci i zarządy klubów składają podziękowanie.

 

bieg na orientację bieg na orientację bieg na orientację
bieg na orientację        bieg na orientację bieg na orientację