Michał Rusinek

„Szalona czarownica z rewolwerowym kotem i rozchełstanym krukiem” czyli językowe zabawy z Michałem Rusinkiem.

W czwartkowe, deszczowe popołudnie Panie i Panowie z klas 4-7 Zespołu Szkół w Ochędzynie mieli okazję i przyjemność uczestniczyć w wykładzie prowadzonym przez Michała Rusinka.

Autor wielu książek i przekładów, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, były sekretarz Noblistki – Wisławy Szymborskiej, w niezwykle dowcipny sposób przybliżył młodym słuchaczom tajemnice języka polskiego. Uczestnicy spotkania okazali się niezwykle pojętnymi studentami, że wspólnie z Michałem Rusinkiem napisali opowiadanie o fascynujących Sokolnikach, gdzie pewnego konstantynopolitańskiego dnia szalona, niewydezodorantowana czarownica, uśmiechająca się pod szybkim nosem, miała pierwszorzędny proszek zamieniający autorytarnych ludzi w nadziewane kury. Po spotkaniu był jeszcze czas na pytania, autografy i rozmowę. Pragnę serdecznie podziękować Pani dyrektor Oldze Suchy za współpracę, a młodzieży za wspaniałą atmosferę.

Spotkanie dofinansowane ze środków zadania „Grant na lepszy start 2017” współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Gminę Sokolniki.

Beata Waniek
BPGS