IMG 6393 Copy  Gmina Sokolniki zakończyła zaplanowane na rok 2017 prace związane z modernizacją i rozbudową oświetlenia ulicznego. Prace wykonywane były we współpracy ze Spółką Oświetlenie Uliczne i Drogowe z Kalisza oraz z Powiatem Wieruszowskim.

 W ramach przebudowy drogi powiatowej 4715E na odcinku Sokolniki – Bagatelka wybudowano od podstaw nową sieć oświetlenia drogowego z wysokiej jakości oświetleniem typu LED. Gmina Sokolniki przekazała Powiatowi Wieruszowskiemu zarówno projekt techniczny, jak i kwotę 306 tys. zł.
Nowe oświetlenie zamontowano również w Starym Ochędzynie na odcinku od szkoły do skrzyżowania drogi gminnej i powiatowej, a także w Walichnowach na ul. Zielonej.
Na dużą skalę dokonano wymiany starych energochłonnych opraw oświetleniowych na nowe energooszczędne w miejscowościach: Tyble, Nowy Ochędzyn, Borki Sokolskie, Borki Pichelskie, Pichlice (Jasienie), Ryś i Wyglądacze. W sumie zamontowano prawie 170 nowych punktów oświetleniowych i zmodernizowano ponad 1 km sieci. Nowe oświetlenie spełnia wszystkie obowiązujące wymogi, a koszt realizacji tego zadania wyniósł w całości ok. 0,5 mln zł.