Spotkanie opłatkowe w Gminie Sokolniki Stało się już tradycją, że w pierwszych dniach Nowego Roku w naszej gminie rok rocznie organizowane są noworoczne spotkania opłatkowe dla seniorów, osób starszych oraz samotnych.

Organizatorem tegorocznego spotkania była Gmina Sokolniki oraz GOKSiT w Sokolnikach.
Spotkanie odbyło się 4 stycznia w sali GOKSiT w Sokolnikach. Po serdecznym powitaniu wszystkich uczestników przez organizatorów, goście zasiedli do odświętnie zastawionego stołu. Nie zabrakło akcentów artystycznych. Wystąpiła grupa wokalistów z GOKSiT w Sokolnikach w repertuarze kolęd i pastorałek przenosząc wszystkich uczestników spotkania w klimat Świąt Bożego Narodzenia.
Mogliśmy wysłuchać wiersza o tematyce bożonarodzeniowej napisanego przez naszą lokalną poetkę Panią Janinę Owczarek.
Zagrał również Zespół Folklorystyczny „Sokolniki” w różnorodnym repertuarze oraz duet akordeonowy Grzegorz i Roman. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, pełne wspomnień, życzeń, wzruszeń i uśmiechów. Można było wspólnie śpiewać kolędy, a w drugiej części spotkania również zatańczyć. To niezwykłe wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: Wicewójt Gminy Pan Henryk Niedźwiecki, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pani Ewa Jopek, Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Pan Andrzej Żóraw, Wicestarosta Powiatu Wieruszowskiego Pan Mirosław Urbaś.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za tak liczne przybycie oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób uświetnili to wyjątkowe spotkanie.