Twórczo i wesoło w czasie ferii w gminie Sokolniki Ferie zimowe to wymarzony czas na zabawę oraz aktywny wypoczynek. Jak co roku w GOKSiT w Sokolnikach dzieci z gminy Sokolniki mogły skorzystać z dodatkowych zajęć prowadzonych przez pracownika GOKSiT w Sokolnikach, Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki oraz pracownika świetlicy.

Ferie rozpoczęliśmy 3 dniowymi warsztatami dziennikarskimi, które poprowadziła Pani Magdalena Jaroch – pracownik RZW.
Dzięki udziałowi w warsztatach uczestnicy nie tylko poznali specyfikę pracy dziennikarza radiowego, ale również zdobyli wiedzę dotyczącą tworzenia informacji radiowych, reportaży, tworzenia tekstów prasowych oraz radzenia sobie ze stresem.
Zajęcia wzbogacone były grą na instrumentach etnicznych tj. kalimba, bębny djembe, grzechotki.

Oprócz warsztatów dziennikarskich starsze dzieci pod czujnym okiem Pana Wacława Zabłockiego mogły spróbować swoich sił w rzeźbiarstwie. Ze świeżo ściętego kawałka lipy dzieci wyrzeźbiły ptaki, które po dwóch tygodniach można będzie pomalować. Młodsze dzieci w tym samym czasie wykonywały wycinankę ludową. Oprócz warsztatów rzeźbiarskich dzieci mogły obejrzeć przygotowaną przez Państwo Zabłockich wystawę rękodzieła ludowego.
Odwiedził nas również Pan Dzielnicowy st.sierż. Piotr Płachta, który przypomniał dzieciom zasady właściwego zachowaniu się podczas organizowanych zabaw zimowych na tzw. „wolnym powietrzu”.

Dużo radości przyniosły dzieciom popularne zabawy takie jak: dwa ognie, krzesełka, gra w zbijanego. Nie zabrakło zajęć plastycznych, projekcji filmów dla dzieci, turnieju gier planszowych. Dwa razy odwiedziliśmy również ukochaną przez dzieci salę zabaw Figloraj w Ochędzynie.

Serdecznie dziękujemy GKRPA za współfinansowanie zajęć feryjnych, wszystkim uczestnikom za skorzystanie z naszej oferty, jak również dziękujemy za uśmiechy, którymi nas obdarzaliście każdego dnia. Dziękujemy również rodzicom za to, że dostrzegają zalety edukacji poprzez zabawę i mamy nadzieję, że za rok również przyprowadzą do nas swoje pociechy.