Ksiazkomaniacy na star Trzeciej edycji powiatowego konkursu czytelniczego „Książkomaniacy Na Start!” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Sokolniki, patronowały kobiety. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez młodzież prezentacji sylwetek kobiet, które wpływały lub wpływają na lokalne społeczności i które mogą służyć za wzór do naśladowania.

 Do konkursu przystąpiła młodzież z trzech gmin: Bolesławca, Wieruszowa i Sokolnik. Dzięki zaangażowaniu zarówno młodych ludzi – warto podkreślić, że wyzwanie konkursowe podjęły same dziewczyny, - jak i ich opiekunek powstała wyjątkowa wystawa: „Kobiety Powiatu Wieruszowskiego”. Wszystkie uczestniczki konkursu zostały obdarowane nagrodami ufundowanymi przez Gminę Sokolniki i Powiat Wieruszowski. Nagrodą główną konkursu było spotkanie z Panią Anną Dziewit-Meller – dziennikarką, gitarzystką, felietonistką, youtuberką, pisarką, - autorką książki; „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” . W trakcie spotkania rozmawiano o roli kobiet w naszej historii, o ich prawach, poczuciu własnej wartości i realizowaniu marzeń.

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania za współpracę i ogromne zaangażowanie: Pani Gabrieli Siwik (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach), Pani Annie Chojnackiej (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach), Pani Elżbiecie Gabas (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach), Pani Jolancie Stefaniak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sokolnikach), Pani Barbarze Panek (Gminna Biblioteka Publiczna w Bolesławcu).
Dziękuję również wspaniałej młodzieży za wyjątkową atmosferę podczas spotkania.
Laureatkami trzeciej edycji konkursu „Książkomaniacy Na Start!” zostały:
1. Maria Połomska
2. Julia Michalska
3. Małgorzata Taras
4. Marta Taras
5. Yanina Slavska
6. Aleksandra Heidt
7. Kinga Plaszczyk
8. Aleksandra Tomaszek
9. Sylwia Sylwant
10. Julia Malik
11. Kinga Jagielska

Zwyciężczyniom gratulujemy, wszystkim jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję już za rok!
Beata Waniek
BPGS