Konkurs Wiedzy o Województwie Łódzkim „KRAJOZNAWCA REGIONU” 6 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Województwie Łódzkim „KRAJOZNAWCA REGIONU”.

Organizatorem konkursu było Porozumienie Oddziałów PTTK Województwa Łódzkiego pod honorowymi patronatami: Łódzkiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Łódzkiego.

W konkursie wzięło udział 91 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu całego województwa łódzkiego. Rywalizacja przebiegała indywidualnie i drużynowo. Uczestnicy konkursu przez 70 minut rozwiązywali test (składający się z 60 pytań), obejmujący zagadnienia geograficzne, historyczne i przyrodnicze regionu łódzkiego (pytania zamknięte i otwarte). Zespół Szkół w Sokolnikach pod opieką pani Marzeny Ogorzelskiej, reprezentowali następujący uczniowie:

Szkoła Podstawowa: Patrycja Krzyżostanek, Hubert Nowak, Bartosz Sokołowski, Oliwier Dulski oraz Patryk Malik.

Gimnazjum: Maria Lerka, Katarzyna Świerczyńska, Klaudia Grajerz, Kinga Jagielska, Monika Werbicka.
W konkursie brali również udział uczniowie z Gimnazjum w Walichnowach: Zuzanna Siwik, Maja Nogaj oraz Aleksander Wątroba pod opieką pani Agnieszki Gnych.

W kategorii drużynowej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach zajęli II miejsce. Zaszczytny tytuł KRAJOZNAWCY REGIONU zdobył Bartosz Sokołowski. Na podium znalazła się również Patrycja Krzyżostanek, zajmując II miejsce.

Uczniowie Gimnazjum w Sokolnikach zajęli I miejsce w kategorii drużynowej. Najlepszą w konkursie okazała się Maria Lerka, która zajęła I miejsce i zdobyła tytuł KRAJOZNAWCY REGIONU. W gronie laureatów znalazła się również Katarzyna Świerczyńska, która zajęła II miejsce.

Najlepszymi krajoznawcami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali absolwenci Publicznego Gimnazjum w Sokolnikach: Adam Chmielecki, Hubert Musiała, Tomasz Jagielski oraz Maciej Lerka, obecnie uczniowie I LO w Wieluniu.

W trakcie konkursu, gdy jury sprawdzało prace, uczestnicy zwiedzili nowy stadion Widzewa. Podsumowanie konkursu odbyło się w sali konferencyjnej.

Dziękujemy bardzo Wójtowi Gminy Sokolniki, panu Sylwestrowi Skrzypkowi za zorganizowanie transportu do Łodzi.
Uczniom serdecznie GRATULUJEMY!