z ksiazka na walizkach Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki tradycyjnie już włączyła się w akcję „Z Książką Na Walizkach”, która jest organizowana przez Wydawnictwo Literatura oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Łodzi.

 Tegorocznym gościem młodych czytelników z klas I-III SP w Sokolnikach była Pani Grażyna Bąkiewicz. Autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania, które przerodziło się w bardzo żywiołowy dialog. Tak było w piątek, natomiast w sobotę – 12 maja – dzieci wzięły udział w finale całej akcji, który w tym roku został zorganizowany, dzięki staraniom MGBP, w Wieruszowie. Reprezentacja młodych czytelników z Sokolnik wystąpiła z piosenką i okolicznościowym wierszykiem. Dzieci, przygotowane przez Panią Gabrielę Siwik, na scenie emanowały pełną radości energią. Należy dodać, że Sokolnicka drużyna wystąpiła w okolicznościowych koszulkach z herbem Gminy i napisem: „Gmina Sokolniki Czyta”, które zostały ufundowane przez Gminę Sokolniki.
Składam gorące podziękowania wszystkim dzieciakom za ich zaangażowanie, energię i uczestnictwo, Pani Gabrieli Siwik za wspaniałe przygotowanie dzieci, Panu Wójtowi Gminy Sokolniki za współpracę oraz rodzicom, którzy wspólnie z nami uczestniczyli w tym święcie książki.

Beata Waniek
BPGS