podziekowanie Pragnę serdecznie podziękować Mieszkańcom Gminy Sokolniki oraz wszystkim przybyłym gościom za udział w Dniach Gminy Sokolniki zorganizowanych w dniach 28 – 29 lipca 2018 roku.
Festyn, jak co roku, zaliczamy do udanych. Mam nadzieję, że czas ten przyniósł Państwu chwilę wytchnienia i relaksu.

 Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w jego realizacji: Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach Zofii Siwik, która wraz z Gminą Sokolniki pełniła rolę organizatora; Panu Dominikowi Krawczykowi, który wspiera nas od lat podczas organizacji festynu w Sokolnikach. W ramach tegorocznych Dni Gminy Sokolniki nasi mieszkańcy oraz goście spoza Gminy mieli możliwość uczestniczenia w wielu zawodach sportowych. Bardzo dziękuję Panom: Andrzejowi Okrasie, Dariuszowi Kowalewskiemu, Markowi Małkowi, Dariuszowi Kadłubkowi za zorganizowanie i prowadzenie nadzoru nad zawodami wędkarskimi, piłki nożnej oraz piłki plażowej siatkowej, które miały miejsce w sobotę 28 lipca. Blok sportowy był bardzo zróżnicowany, dzięki czemu każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Wszystko to mogliśmy zobaczyć dzięki zaangażowaniu w/w osób, którym bardzo dziękuję za włożony wysiłek.
Poza sekcją sportową na tegorocznych Dniach Gminy Sokolniki mogliśmy obejrzeć i uczestniczyć w bogatym bloku artystycznym. Serdecznie dziękuję działającym przy GOKSiT w Sokolnikach: Zespołowi Folklorystycznemu SOKOLNIKI, Towarzystwu Aktywnych Kobiet, grupie tanecznej MADAR, wokalistom i akordeonistom: Mateuszowi i Andrzejowi Poślad, Martynie Wierzbie, Krzysztofowi Ścigale wraz z chórkiem, a także chórowi Con Grazia z Czastar oraz grupie tanecznej XPERIMENTAL z Wieruszowa za uświetnienie swoimi występami Dni Gminy Sokolniki.
W tym roku mieliśmy niebywałą okazję gościć gwiazdy światowej sławy: Mateusza Gesslera, który przeprowadził dla mieszkańców naszej Gminy pokaz kulinarny, zespół After Party, C-BooLa, prowadzącego festyn Pawła KONJO Konnak. Dziękujemy wszystkim obecnym za miłe przyjęcie naszych gości oraz liczne przybycie.
Szczególne podziękowania kieruję do naszych darczyńców, dzięki którym mogliśmy przeprowadzać konkursy z cennymi i atrakcyjnymi nagrodami, a także degustować produkty, które podarowali na stoiska wystawiennicze, a są nimi:
Autoserwis Ryszard Walaszek, Auto Części Artur Mielczarek, Bernadetta i Grzegorz Lerka, ComNet Multimedia Wieruszów, Firma usługowo-handlowa Dorota Rzepecka, HYDROTYBLE, Kwiaty na Miasteczku, Lano Meble, Linda Catering, Lewiatan Adrian Niedźwiecki, Manex Ryszard Mania, Meble Raczyńscy, MECHANIKA POJAZDOWA Dawid Olej, Mechanika Pojazdowa Zdzisław Mielczarek, „NICO” Mariusz Stężała, PHU Sara2 Rafał, Sylwia Prukop, Piece EKO-WERY Marian Strzelczyk, Piekarnia Andrzej Drapiewski, PRO-PODO Agata Nalepa, PODOMART Marta Mikołajczyk, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, oddział w Sokolnikach, ROLMET, Stajnia Ataman, Studio Urody, Tartak Tyble, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Vjolca Behluli Fotografia, Zizina Studio Graficzne.

Serdeczne podziękowania kieruję do patronów medialnych naszej imprezy, którymi byli Gazeta Łącznik, Ilustrowany Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Radio Ziemi Wieluńskiej, dzięki którym efektywnie promowano organizowaną przez nas imprezę.
Dziękuję wszystkim, których wyżej z imienia i nazwiska nie wymieniłem, a którzy przyczynili się do sprawnego i profesjonalnego przeprowadzenia naszego festynu.
Mam także nadzieję, że impreza spełniła Państwa oczekiwania.
                                                                                                                                           

                                                                                                                         Wójt Sylwester Skrzypek