Są powody do optymizmu! Jeszcze nie tak dawno, prognozy demograficzne GUS-u, „Diagnoza Województwa Łódzkiego”,„Diagnoza Powiatu Wieruszowskiego” były dla Gminy Sokolniki złowieszcze. Przewidywały wyludnienie, jedynie „starzenie” społeczeństwa, dzieci brak i związane z tym konsekwencje w liczbie oddziałów przedszkolnych i szkolnych, a także stagnację gospodarczą. Na szczęście prognozy były nietrafne!

Herb Gminy Sokolniki Wójt Gminy Sokolniki informuje, że 2 listopada 2017 r. (czwartek) Urząd Gminy w Sokolnikach będzie nieczynny. Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.

LZS Centra Walichnowy 14 października 2017 roku na boisku GKS Czastary w Józefowie Centra Walichnowy pokonała wynikiem 2:1 gospodarzy. Strzelcami goli dla Centry byli Leszek Ziębiński i Kamil Oszczęda.

fotowoltanika naglowek

Wójt Gminy Sokolniki informuje, że terminie od 25.10.2017 do 10.11.2017r. roku będzie prowadzony nabór deklaracji badających zainteresowanie mieszkańców Gminy udziałem w projekcie pozwalającym na dofinansowanie instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Jesienne treningi BNO Przyszła jesień, a z nią szarugi, deszcz i wiatr, brak słońca i ciepła, gdy tymczasem trwa jeszcze sezon sportowy (choć to już końcówka) i trzeba jeszcze dbać o formę i sprawność.

Historia łączy pokolenia 12 października w Zespole Szkół w Ochędzynie odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Historia łączy pokolenia” - grupy nieformalnej „Patriotyzm jutra”.

UKS Piłkarz Sokolniki kat. rocz. 2007 na turnieju w Łubnicach W dniu 12 października 2017 roku na boisku orlik w Łubnicach odbył się turniej w kategorii rocznika 2007 i młodsi z udziałem UKS Piłkarz Sokolniki.

UKS Piłkarz Sokolniki kat. rocz. 2005 na turnieju w Józefowie W dniu 10 października 2017 roku w Józefowie na boisku GKS Czastary odbył się 2 turniej w kategorii rocznika 2005 i młodsi („kategoria młodzików”) z udziałem UKS Piłkarz Sokolniki.

Herb Gminy Sokolniki Urząd Gminy Sokolniki, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 98 – 420 Sokolniki, informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr XXIX/164/2017, Rady Gminy Sokolniki, z dnia 13 września 2017 r, w sprawie nazwy ulicy w miejscowości Góry, która została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego z dnia 04 października 2017 r, poz. 4177, z dniem 19 października 2017 r, ulega zmianie nazwa w części wsi Góry od numeru posesji 1 do numeru posesji 13A , na „Góry ul. Parcela”, w pozostałej części wsi numeracja posesji pozostaje bez zmiany.