krus logo Jesienią i zimą zmierzch zapada szybko, częściej pada deszcz lub śnieg, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głównie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni.

VII Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej W ubiegłą sobotę odbyła się kolejna edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej +35 o Puchar Wójta Gminy Sokolniki. Była to już siódma edycja zmagań siatkarskich, w których udział wzięły 4 drużyny- z Sokolnik i ościennych gmin.

Praca z wykrywaczem metali W dniu dzisiejszym wynajęty specjalista z Dolnego Śląska przeprowadził badania gruntu wykrywaczem metali na starym cmentarzu w Sokolnikach. Badania zlecono po tym jak jeden z mieszkańców Sokolnik poinformował, że w miejscu planowanego ogrodzenia może znajdować się granat z czasów II wojny światowej. Badania nie potwierdziły tej informacji.

Mikołajki 2017 Za nami Mikołajki – dzień, na który czekają wszystkie dzieci, te małe i te większe również.

Gry planszowe do wypożyczenia w BPGS Książki na długie, zimowe wieczory to doskonały pomysł. Jednak gdy zbierze się grupa przyjaciół warto wybrać się do biblioteki w innym celu. Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki jako pierwsza w powiecie wieruszowskim udostępnia Państwu usługę weekendowego wypożyczania gier planszowych.

Smerfastyczne Mikołajki -  GOKSiT w Sokolnikach Na kilka dni przed jakże radosnym, wyczekiwanym przez wszystkie dzieci świętem, spotkaliśmy się na balu mikołajkowym w GOKSiT w Sokolnikach. Organizatorem balu było działające przy GOKSiT w Sokolnikach Towarzystwo Aktywnych Kobiet, GOKSiT w Sokolnikach oraz gmina Sokolniki.

Bal Andrzejkowy Listopad w świetlicy gminnej w Sokolnikach zakończył się Balem Andrzejkowym, na który licznie przybyły dzieciaki w wieku od 3 do 10 lat. Wieczór wypełniony był wspólnymi zabawami i tańcami.

 Centralne Targi Rolnicze  Dnia 30.11.2017r. Gmina Sokolniki zorganizowała wyjazd dla mieszkańców na Centralne Targi Rolnicze do Nadarzyna k. Warszawy . Jest to II edycja tego największego w Polsce wydarzenia.

dkk Ostatnie spotkanie Klubowiczek z DKK w Sokolnikach dotyczyło rozmowy o książce Carli Montero pt: „Szmaragdowa tablica”. Akcja tej wielowątkowej powieści rozgrywa się dwutorowo, a elementem łączącym oba wątki jest pewien obraz renesansowego malarza.

tabliczka ulica Zapraszamy do zapoznania się z informacją KPP w Wieruszowie w sprawie obowiązku umieszczania w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości nazwa ulicy lub placu albo miejscowości, jak również obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.