d ksiazki „Czytanie jest moim prawem”, to tegoroczne hasło Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Odrobinę, moim zdaniem, przewrotne. Mam prawo, czyli nikt nie może zabronić mi dostępu do literatury, poznania, przeżywania, rozwoju, a z drugiej strony rodzi się pytanie: czy chcę z tego prawa skorzystać?

Herb Gminy Sokolniki Informuję, że Gmina Sokolniki będzie sprowadzała kruszarkę do kruszenia gruzu po rozbiórce strażnicy OSP w Sokolnikach.

fundusze europejskie W imieniu Lokalnego Punktu Informacyjnego w Sieradzu serdecznie zapraszamy na Spotkanie Informacyjne pn.: „Przedsiębiorco czas na rozwój – nowe możliwości dofinansowania usług szkoleniowych i doradczych dla firm”, które odbędzie się w dniu 14 maja br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu, ul. Plac Wojewódzki 3 – I piętro (sala nr 114), w godz. 13:00-15:15 (rejestracja od. godz. 12:45).

lokomotywa W czwartek, 12 kwietnia, odbyły się w Sokolnikach kolejne ekologiczne warsztaty w ramach projektu „Lokomotywą Po Wiedzę”, które poprowadził pan Dariusz Matusiak.

Herb Gminy Sokolniki Zawiadamiam, że w dniu 23 kwietnia 2018 roku o godzinie 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Sokolnikach przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 1 odbędzie się XXXVII sesja Rady Gminy Sokolniki.

Konkurs Wiedzy o Województwie Łódzkim „KRAJOZNAWCA REGIONU” 6 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Województwie Łódzkim „KRAJOZNAWCA REGIONU”.

Długodystansowe MP w BnO i Puchar Skierniewic Uczniowski Klub Sportowy „Grom” w Sokolnikach, rozpoczął swój sportowy sezon Długodystansowymi Mistrzostwami Polski w Biegu na Orientację, które odbyły się 08.04.2018r. w Nawojowej Górze woj. małopolskie.

smocze spotkanie „Pompon w rodzinie Fisiów” Joanny Olech to tytuł książki omawianej na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.