„Powróćmy jak zza dawnych lat" – tym właśnie utworem rozpoczęliśmy naszą niedzielną sentymentalną podróż w lata 20 i 30, w lata wielkiego entuzjazmu, spowodowanego przede wszystkim odzyskaniem niepodległości.

Oprócz tego utworu wyśpiewaliśmy również inne nie mniej znane utwory tj. „Na pierwszy znak", „Sexapil", „Miłość Ci wszystko wybaczy" i wiele innych. Te niezwykle sentymentalne utwory przeplatane były wierszami jednego z największych ówczesnych poetów – Juliana Tuwima.
Przygotowując biesiadę wiele uwagi poświęciłyśmy strojom oraz dodatkom charakterystycznym dla tego okresu, a które przyczyniły się do tego, że widzowie rzeczywiście poczuli się jakby na moment przenieśli się w świat Hanki Ordonówny, Miry Zimińskiej czy Zuli Pogorzelskiej.
Organizatorem biesiady byli: Towarzystwo Aktywnych Kobiet, GOKSiT w Sokolnikach oraz Gmina Sokolniki.
Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy byli nam pomocni w organizacji biesiady: Gminie Sokolniki, Panu Dominikowi Krawczykowi, Panu Krzysztofowi Płuska, Pani Iwonie Stępień, Jakubowi Mączka.
Wyjątkowo ciepłe podziękowania kierujemy również do cudownej Publiczności, dzięki której mamy odwagę i ogromną przyjemność tworzyć kolejne biesiady. Nic bez Was.
Dziękuje również moim koleżankom z Towarzystwa Aktywnych Kobiet, które nie bały się realizacji, jakby nie było, tak trudnego scenariusza. Jesteście wspaniałe.
Wszystkim mówię „Do zobaczenia" na kolejnym, sentymentalnym spotkaniu.

 

Zofia Siwik