Grupa rekonstrukcyjna z Wielunia Aktywny dzień 12 listopada rozpoczął się czynem społecznym – grabieniem liści w parku w Sokolnikach.

Licznie dopisali uczniowie ze szkół z terenu gminy Sokolniki, ich opiekunowie, mieszkańcy, radni, pracownicy urzędu gminy. Pracę usprawnił niedawno zakupiony sprzęt komunalny. Po ciężkiej pracy gorący posiłek – zupy, kiełbaska, herbata, kawa. Dodatkową atrakcją była obecność Stowarzyszenia Historycznego „Bataliony Obrony Narodowej” z Wielunia. Historyczne strojne i wyposażenie z czasów II wojny światowej zarówno polskie jak i niemieckie, huki wystrzałów to to co przykuwało uwagę wszystkich mieszkańców i gości. Po godzinie 14 zapłonęło wielkie ognisko przy którym mogliśmy pośpiewać i posłuchać pieśni patriotycznych. Gościliśmy również przedstawicieli mediów. Oprócz niezawodnych mediów lokalnych (redaktorzy z Tygodnika Ilustrowanego, Łącznika oraz Radia Ziemi Wieluńskiej) pojawił się wóz transmisyjny TVN24 który nadawał relację na żywo. Link do informacji z wydarzenia: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sokolniki-licytacja-rzeczy-z-demobilu,691447.html

Następnie rozpoczęła się licytacja sprzętu z magazynu OC. W oku mgnienia znikały maski gazowe, odzież, buty, torby i inne bardziej unikatowe rzeczy – łącznica, liczniki promieniowania, stacja meteorologiczna itp. Dochód z licytacji sprzętu zostanie przeznaczony na zakup zabawek do przedszkoli z terenu Gminy Sokolniki.

Składamy serdeczne podziękowania:

  • dzieciom, młodzieży, ich opiekunom, radnym, mieszkańcom za udział w akcji grabienia liści
  • Grupie rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Historycznego „Bataliony Obrony Narodowej” z Wielunia
  • Marszałkowi Województwa Łódzkiego za patronat nad imprezą
  • młodzieży zaangażowanej w licytację i organizację imprezy