Smerfastyczne Mikołajki -  GOKSiT w Sokolnikach Na kilka dni przed jakże radosnym, wyczekiwanym przez wszystkie dzieci świętem, spotkaliśmy się na balu mikołajkowym w GOKSiT w Sokolnikach. Organizatorem balu było działające przy GOKSiT w Sokolnikach Towarzystwo Aktywnych Kobiet, GOKSiT w Sokolnikach oraz gmina Sokolniki.

Na rozpoczęcie balu dzieci mogły obejrzeć najnowsze przedstawienie TAK, przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy - „Czarodziejski worek św. Mikołaja”, które było opowieścią o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia w wiosce małych, niebieskich krasnoludków zwanych Smerfami. Wszystkie Smerfy są szczęśliwe, oprócz jednego - Marudy. Smerfetka próbuje znaleźć mu zajęcie, ale na próżno. Nagle w wiosce pojawia się Renifer z listem od Świętego Mikołaja, który prosi o pomoc. Smerfy wyruszają w drogę. Okazuje się, że wszystkie skrzaty Świętego Mikołaja są bardzo chore i Smerfy muszą spakować prezenty. Kiedy wydaje się, że Mikołaj zdąży na czas z podarunkami, znika jego worek i jeden ze Smerfów. Jak łatwo możemy się domyśleć sprawcą zaginięcia Mikołajowego worka z prezentami jest nikt inny jak Gargamel.
Dzieci reagowały bardzo żywiołowo na toczącą się na scenie akcję – była ogromna radość ale i czasami dreszczyk grozy, szczególnie wtedy, gdy na scenie pojawiał się groźny Gargamel.
Po przedstawieniu przyszedł czas na pląsy i zabawy ze Smerfami, św. Mikołajem i Gargamelem, który podczas zabaw okazał się całkiem miłym jegomościem. Zabawy prowadził Smerf Śpioch, który najwyraźniej wreszcie się obudził. Ileż przy tej zabawie dzieci miały energii...
Żeby uzupełnić stracone podczas zabawy kalorie zaprosiliśmy dzieci na „czekoladowy” poczęstunek. Czekolada lała się cieplutkim strumyczkiem – można ją było smakować z kukurydzianymi chrupkami, bądź z owocami, przegryzać paluszkami, ciasteczkami i innymi smakołykami, popić smerfną, owocową herbatką.
Nad poczęstunkiem czuwała firma cateringowa „ELIZA”, która przygotowała wszystkie pyszności dla dzieci.
Było naprawdę smerfastycznie. Podziękowania należą się paniom z Towarzystwa Aktywnych Kobiet, panu Wójtowi Gminy Sokolniki, GKRPA w Sokolnikach, a najwięcej podziękowań należy się dzieciom i rodzicom za tak niezwykle liczne przybycie na bal mikołajkowy.
Dziękujemy Wam za Wasze uśmiechy, za cudowną zabawę, za wszystkie uściski i buziaki, których nam nie szczędziliście, za słodkie słowa. Koniecznie za rok musimy się spotkać i znowu smerfnie pobalować.