Spotkanie z Agnieszką Frączek w Sokolnikach

Słowa malowane wyobraźnią - spotkanie z Agnieszką Frączek w Sokolnikach

w ramach akcji „Z Książką na Walizkach” VII Łódzkie Spotkania Pisarzy Z Młodymi Czytelnikami pod hasłem „Co w trawie piszczy”

Od kilku lat w pierwszym tygodniu maja młodzi czytelnicy z województwa łódzkiego biorą udział w spotkaniach autorskich ze znanymi i lubianymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej.

 

Organizatorami cyklu spotkań autorskich promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Z książką na walizkach” jest Wydawnictwo Literatura, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Łodzi, zaś współorganizatorami są wszystkie biblioteki publiczne, w których odbywają się wspomniane spotkania.
Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki także uczestniczy w akcji. Tegorocznym gościem młodych czytelników z Sokolnik była pani Agnieszka Frączek – doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf, a przede wszystkim autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci. Podczas spotkania pani Agnieszka w ciekawy sposób opowiadała dzieciom o swojej pracy i pasjach, wzbudzając w nich uśmiech. Opowieści przeplatała głośnym czytaniem fragmentów swoich utworów. Podczas spotkania Autorce udało się nawiązać bardzo dobry kontakt z młodymi czytelnikami. Na zakończenie każdy zainteresowany mógł kupić książki Agnieszki Frączek i ustawić się w kolejce po autograf.
Spotkanie zostało sfinansowane przez Gminę Sokolniki w ramach Kalendarza Imprez Kulturalnych, Sportowych i Turystycznych w Gminie Sokolniki w 2019 r.

Beata Waniek
BPGS