phoca thumb m cala polska czyta 2019 8 „Przyjdzie jeszcze pani do nas?”, „Ojej, dlaczego skończyła pani w TAKIM momencie?!”, „Proszę jeszcze troszeczkę przeczytać.”, „Przyjdę dzisiaj do biblioteki po tę książkę, na pewno.”

To tylko niektóre z reakcji najmłodszych słuchaczy na czytane im opowieści w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dobór lektur, sposób interpretacji tekstów, a co za tym idzie zainteresowanie słuchaczy jest dowodem, że dobra książka nie potrzebuje specjalnej otoczki, bo słowo i historia potrafią się same obronić. Są również potwierdzeniem, że wystarczy aby dorośli sami czytali i potrafili zamiast utartych stereotypów pokazać radość, jaką niesie czytanie.
Pragnę z całego serca podziękować młodym słuchaczom i oczywiście tegorocznym paniom lektorkom: Ewie Szandale – kierownik GOPS, Emilii Mączce – pracownik GOPS, Zofii Siwik – dyrektor GOKSiT, Magdalenie Jaroch – dziennikarce Radia ZW i Roksanie Krasoń – pracownik BPGS, Serdeczne podziękowania kieruję również do dyrektorów i wychowawców szkół i przedszkoli z trenu Gminy Sokolniki.
Beata Waniek
BPGS