mistrzostwa Dnia 08.06.2019r.odbyły się kolejne Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegach na Orientację. Organizatorem tej sportowej imprezy był UKS „Grom” w Sokolnikach, przy wsparciu finansowym Powiatu Wieruszowskiego i Gminy Sokolniki.

 Zawody odbywały się w nadleśnictwie Przedborów, Żdżarski Las, gmina Bolesławiec. W zawodach uczestniczyło 156 zawodników z 10 klubów sportowych oraz dzieci i młodzież ze szkół w Kępnie, Siemianic, oraz z Wieruszowa. Biegi na orientację to promocja produktu turystycznego naszego powiatu „Z mapą i kompasem”, a zawody te, były okazją do otwarcia kolejnej X trasy orienteringowej. Uczynił to wicestarosta p.Stefan Pietras, wójt gminy Bolesławiec p. Dorota Makówka, honorowy obywatel gminy Sokolniki p. Adam Śliwakowski, Dyrektor SP w Żdżarach p. Piotr Zawada i Dyrektor SP. w Sokolnikach p.Anna Chojnacka. Zawody te przebiegały w miłej sportowej atmosferze. Dzieci, młodzież i dorośli biegali na terenach z regularną siecią dróg leśnych, w lesie iglastym o ograniczonej przebieżności gdzie w środkowej części występował wysychający zbiornik wodny z bagnistym dnem. Dla zwycięzców czekały medale , dyplomy i drobne upominki, ufundowane przez licznych sponsorów. (Stolwit Meble-Polesie, producent owoców „Witamina” k/Wielunia, Parafia Żdżary, SP. w Żdżarach, Gmina Bolesławiec). Członkowie UKS ‘Grom” przygotowali słodkie przekąski, a nad bezpieczeństwem imprezy, czuwała Ochotnica Straż Pożarna w Żdżarch. Najlepszymi zawodnikami z terenu naszego powiatu, okazali się:
K-10 Julia Krasoń –III miejsce (MUKS Junior Ochędzyn);
K-12 Herbeć Anna-II miejsce (MUKS Junior Ochędzyn);
K-14 Patrycja Krzyżostanek –I miejsce (UKS Grom Sokolniki), Milena Cegiełka – II miejsce (GOK Galewice), Emilia Domagała –III miejsce (UKS Grom Sokolniki)
K-16 Patrycja Janik – II miejsce (GOK Galewice)
K-21 Andżelika Piekielna – III miejsce (MUKS Junior Ochędzyn);
M-12 Kacper Narożny – II miejsce (GOK Galewice ), Jakub Domagała – III miejsce (UKS Grom Sokolniki)
M-16 Jacek Ertel – I miejsce (MUKS Junior Ochędzyn); Marcel Małecki – III miejsce (MUKS Junior Ochędzyn);
M-21 Mariusz Piekielny – II miejsce (MUKS Junior Ochędzyn);
Wyniki zawodów zostały opublikowane w zakładce www.bnopowiatwieruszowski.pl