phoca thumb m grom zalecze 9 Czerwiec to miesiąc intensywnej pracy UKS „Grom”, zarówno dla zawodników jak i trenerów, w biegach na orientację. Po zakończonych Mistrzostwach Powiatu w BnO, kolejne sobotnie zawody, tym razem w Parku Krajobrazowym w Załęczu.

Oprócz zawodników naszego klubu , startował również MUKS „Junior” Ochędzyn i GOK Galewice, kluby z naszego powiatu wieruszowskiego. Obszar zawodów obejmował malownicze tereny Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, który jest najbardziej wysuniętym obszarem Jury Krakowsko-Częstochowskiej, z licznymi formami krasowymi. Dzień zawodów był bardzo upalny, ale miła sportowa atmosfera wynagrodziła trudy zmagań naszych zawodników. UKS „Grom” Sokolniki w rywalizacji klubowej stanął tuż za podium i zajął wysokie IV miejsce, a indywidualnie zajęliśmy następujące lokaty:
K-12 Malik Wiktoria –VII m.,
K-14 Domagała Emilia – I miejsce, Krzyżostanek Patrycja – IV miejsce, Kiełbik Nikola –VII miejsce
K-35 Korek Anna – V miejsce
M-10 Domagała Konrad – IV miejsce
M-12 Domagała jakub – V miejsce
M-14 Hryciuk Mikołaj –III miejsce, Marszałek Alan – VIII miejsce, Kozłowski Jakub
M-35 Krzyżostanek Jarosław – I miejsce, Domagała Andrzej – IV miejsce
Dnia 22-23 czerwiec to MP Weteranów w których uczestniczyło troje zawodników UKS „Grom” w Sokolnikach (Krzyżostanek Jarosław, Jakubowski Krzysztof, Żuraw Wiktor). Zawody odbyły się w Piechowicach/Przesieka niedaleko Jeleniej Góry. Teren typowo górski. Najlepszym biegaczem na orientację po górskich terenach okazał się Jarosław Krzyżostanek, który został XIX weteranem w Polsce.
Zawodnikom gratulujemy za wysiłek i wysokie miejsca, które przynoszą chlubę naszemu klubowi oraz Gminie Sokolniki, którą reprezentują. Wyjazdy na zawody zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Sokolniki.