W dniach 10-14 lipca br. reprezentanci UKS „Grom” Sokolniki i MUKS „Junior” Ochędzyn wzięli udział w największych w Polsce zawodach w Biegu na Orientację -38 Międzynarodowych Zawodach w BnO o Puchar Wawelu.

Zawody zbiegły się z jubileuszem 100-lecia Wojskowego Klubu Sportowego, który jako jeden z pierwszych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli, przystąpił do walki z fizycznym cherlactwem społeczeństwa polskiego, tak gorliwie przez zaborców pielęgnowanym, do walki o biologiczną kondycję narodu, a środkiem do tego miał być sport.
Ponad 1000 zawodników z 23 krajów świata rywalizowało, prze pięć dni, na bardzo trudnych trasach w podkrakowskich dolinkach i wokół Kopca Kościuszki w Krakowie, a wśród nich nasza młodzież.
Dzieci i młodzież zdobywali doświadczenia startowe na terenach jurajskich, miejscami w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, kiedy każdego dnia przechodziły burze z ulewnym deszczem, a kulminację osiągnęły w niedzielę - 3-krotne nawałnice.
Mimo to możemy być zadowoleni , bowiem kilka wyników daje nadzieję na przyszłość:
5 miejsca w swych kategoriach wiekowych zajęli Kozłowski Jakub i Andrzej Domagała;
6 miejsce Alan Marszałek - przez trzy dni przewodził stawce, pokonała go pogoda ostatniego dnia;
7 miejsce Hubert Grzesik – jak na początkującego zawodnika – to sukces. Pozostała młodzież spisała się przyzwoicie. Po zawodach dzieci zwiedzały zabytki Krakowa i Stare Miasto.
Jeszcze miła wiadomość , że reprezentujący zaprzyjaźniony z nami UKS GOK Galewice , trenowany przez p. Damiana Cegiełkę, Kacper Narożny - zajął 2 miejsce w kategorii M12 - gratulujemy.
Wyjazd i udział, w tym święcie polskiego Orienteeringu, doszedł do skutku dzięki pomocy Gminy Sokolniki, za co Zarządy Klubów i młodzież składają serdeczne, sportowe podziękowanie.