ABC Świadomego Seniora W dniu 24 lipca 2019 r., seniorzy z gminy Sokolniki spotkali się z dzielnicowym rejonu Sokolniki sierż. sztab. Piotrem Płachtą.
Rozmawiano o sytuacjach, w których seniorzy mogą stać się ofiarą przestępstwa, przekazano informacje jak postępować w przypadku zagrożenia oraz porady dotyczące tego, jak ustrzec się przed włamaniem do mieszkania.

W celu przypomnienia znanych metod stosowanych przez oszustów na wnuczka i policjanta wyświetlony został film z komentarzem służb policyjnych.

Omówiono bieżące sprawy i problemy występujące w środowisku lokalnym, seniorów interesował temat kradzieży rowerów i postępowania w przypadkach utraty mienia. Dzielnicowy zapraszał do korzystania z pomocy świadczonej przez KPP w każdą środę tygodnia w GOKSiT w Sokolnikach. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu socjalnego ABC Świadomego Seniora którego realizacją zajmuje się tutejszy GOPS. W spotkaniu uczestniczył również kierownik GOPS Ewa Szandała oraz Mariola Jroch-Cygan pracownik socjalny. Zapraszamy mieszkańców gminy Sokolniki do zgłaszania swoich problemów do GOPS w Sokolnikach w celu uzyskania pomocy.

ABC Świadomego Seniora - bezpieczeństwo ABC Świadomego Seniora - bezpieczeństwo
ABC Świadomego Seniora - bezpieczeństwo ABC Świadomego Seniora - bezpieczeństwo