KDR logo Karta Dużej Rodziny zapewnia nie tylko zniżki na zakupy, ale także obowiązuje w kinach, teatrach, szkołach językowych. Warto mieć ją w portfelu lub telefonie podczas robienia szkolnych zakupów czy planowania pozaszkolnych zajęć.

Karta jest dużym wsparciem dla rodzin wielodzietnych, czyli dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci. Honorowana zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Rodziny mogą odwiedzać parki narodowe, do których wejście jest za darmo. Bogate oferty dla użytkowników KDR posiadają także muzea.

Rodzice chętnie korzystają z systemu zniżek w czasie wzmożonych wydatków szkolnych. Wiele sklepów oferuje zniżki na dane artykuły lub cały asortyment. Dzięki KDR, możemy zaoszczędzić na wydatkach na wyprawkę szkolną dla dzieci, zajęcia dodatkowe czy spędzanie czasu wolnego.

Żywność – 2157 partnerów. Są to m.in. sklepy spożywcze, restauracje czy kawiarnie.

  • W sieci Carrefour z kartą KDR obowiązują zniżki na zakupy w postaci e-kuponu, który przyznawany jest od wydanych 50 zł.
  • Lidl regularnie wprowadza promocje na podstawowych produktów dla użytkowników KDR. Zakupów z wykorzystaniem karty tygodniowo dokonuje ok. 80 tys. – 90 tys. osób.
  • Dla miłośników czekolady, Pijalnia Czekolady E.Wedel przygotowała 10 proc. zniżki dla posiadaczy KDR na produkty z karty menu i 5 proc. zniżki na produkty ze sklepu.

Odzież i obuwie – 1395 partnerów. Partnerami są zarówno małe sklepy jak i sieci.

  • Obuwie sportowe lub na co dzień można kupić w ogólnopolskiej sieci obuwniczej Deichmann, która oferuje 10 proc. na nieprzecenione obuwie i plecaki dziecięce.
  • Natomiast ubranka dla dzieci z KDR są np. w sieci odzieżowej Coccodrillo z 10 proc. rabatem na wszystkie produkty w regularnych cenach.
  • W sklepach 5.10.15. jest 10 proc. rabatu na cały asortyment.

Sport, Rekreacja i Turystyka – 2095 partnerów. Zniżki w tym dziale oferują ośrodki sportu i rekreacji, biura podróży, parki narodowe czy sklepy z artykułami sportowymi.

  • KDR upoważnia do bezpłatnego wstępu do Białowieskiego Parku Narodowego, a także oferuje rabat w wysokości 20 proc. na bilety wstępu do Rezerwatu Pokazowego Żubrów i Muzeum Przyrodniczo-Leśnego.
  • Sprzęt sportowy czy ubrania na wf można kupić w Martes Sport Warszawa. Sklep oferuje 10 proc. zniżki dla każdego posiadacza Karty Dużej Rodziny na wszystkie towary.

 

Jak założyć KDR?

Karta jest bezpłatna i przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie. Aby ją otrzymać, należy pobrać wniosek, wypełnić go, a następnie zanieść do odpowiedniej instytucji w przypadku gminy Sokolniki do GOPS.
Wniosek można również złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej [email protected] (empatia.mpips.gov.pl).
Karta jest dostępna w dwóch wersjach, tradycyjnej oraz elektronicznej.

Szczegółowych informacji udziela GOPS w Sokolnikach ul. Parkowa 6/3, 98-420 Sokolniki
tel. ( 62) 78 46 190 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub http://gops.sokolniki.pl/