phoca thumb m oboz bno 12 Czas wakacji to nie tylko wypoczynek. Zawodnicy Klubów Sportowych w powiecie wieruszowskim, którzy biegają na orientację, mieli możliwość uczestniczyć w obozie sportowym, zorganizowanym przez Małopolski Związek BnO.

17-stu zawodników klubów: MUKS „Junior” Ochędzyn, UKS „Grom” Sokolniki i GOK Galewice w dnach 20-30 sierpień, trenowali wraz z 41 zawodnikami klubów : WKS„Wawel” Kraków i UKS Chrzanów. Codzienne treningi na bardzo wymagającym morenowym terenie, pomogły rozwijać technikę biegów na orientację, czytanie mapy, odczytywanie przewyższeń, znajomość piktogramów; uczyły nabiegania na punkty, biegów po warstwicach i na azymut. Dzieci i młodzież swoje nabyte umiejętności mogli sprawdzić w wewnętrznej rywalizacji sportowej oraz na zawodach sportowych w biegach na orientację, zorganizowanych w okolicach Sopotu „Grand Prix Pomorza”.
W trakcie obozu, był również czas na odpoczynek. Nasze kluby zorganizowały wycieczkę na Hel, gdzie zwiedziliśmy słynne na całą Polskę „Fokarium”, płynęliśmy statkiem, oraz dotarliśmy do Latarni Morskiej, z której roztacza się niezapomniany widok na Morze Bałtyckie. Nie zabrakło również spacerów brzegiem morza, które przy sprzyjającej nam pogodzie, były wytchnieniem po trudach codziennego wysiłku treningowego.
Dziękujemy WKS „Wawel” Kraków za zaproszenie do wspólnej pracy treningowej. Mamy nadzieję, że praca tam wykonana, przyniesie wymierne efekty. Dziś możemy już powiedzieć, że pobyt na obozie sportowym, pozostawił niezapomniane wspomnienia, przyjaźń na długie lata i radość z przeżytych ostatnich wakacyjnych dni.
Dziękujemy Gminie Sokolniki za pomoc finansową w realizacji tego zadania.