phoca thumb m zajecia bpgs 10 Globtroterka, dziennikarka, autorka książek podróżniczych, Marzena Filipczak spotkała się w poniedziałkowe przedpołudnie, 21 października, z młodzieżą z Zespołu Szkół w Sokolnikach.

Tematem przewodnim spotkania pt.: „Świat i jego mieszkańcy” były zwierzęta i środowiska, w których żyją. Podróżniczka za pośrednictwem barwnej opowieści i pokazu slajdów zabrała młodych słuchaczy na cztery kontynenty. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in.: jak przyrządzić chili, żeby odstraszyć słonie, jak śpiewają wieloryby, czy flamingi są na pewno różowe? Podróż od źródeł Nilu prze równik, pustynię solną, Azję, aż po koło podbiegunowe pokazała różnorodność fascynującego świata, w którym żyjemy. Podróżniczka podkreśliła, że człowiek nie powinien dla własnej przyjemności i wygody szkodzić zwierzętom i otaczającej nas przyrodzie.
Marzena Filipczak odwiedziła Sokolniki na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci działającego przy Bibliotece Publicznej Gminy Sokolniki. Spotkanie odbyło się we współpracy i współfinansowaniu z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi i Instytutem Książki.

BPGS