phoca thumb m wycieczka 8 W dniu 14 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach uczestniczyli w wycieczce do Kalisza i Gołuchowa. Byli to uczniowie klasy V a i b VI a i b, VII, VIII.

 Pierwszym punktem wycieczki był spektakl teatralny „Wojowniczka” w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Tematem spektaklu była tajemnicza siła chcąca zniszczyć wszystkie książki i odebrać ludzkości intelektualny dorobek. Inscenizacja miała element warsztatów edukacyjnych. Scenografia i role świetnie zagrane przez aktorów budziły niemały podziw.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Gołuchowie.
W dawnej posiadłości, wzniesionej przez rodzinę Działyńskich, uczniowie podziwiali zgromadzone przez Izabelę z Czartoryskich dzieła sztuki. W bogato zdobionych wnętrzach znajdowały się przedmioty, które przetrwały II wojną światową, m.in wazy greckie mające nawet 2500 lat, wspaniałe gobeliny, rzeźby idealnie wykonane np. na sufitach budzące niedowierzania talentu czy portrety rodziny Działyńskich i Czartoryskich. W jednej z komnat znajdował się nawet stół, na którym przebywała trumna Izabeli do czasu jej pochówku.
Wycieczka doskonale utrwaliła wiedzę z historii, na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Uczniowie, nauczyciele i rodzice dziękują Wójtowi Gminy Sokolniki
Panu Sylwestrowi Skrzypkowi za dofinansowanie wyjazdu uczniów do Kalisza i Gołuchowa.