phoca thumb m DSC0657 W niedzielę 24 listopada w GOKSiT w Sokolnikach odbyła się biesiada ziemniaczana, organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich – Aktywne Kobiety oraz GOKSiT w Sokolnikach, realizowana przy pomocy finansowej Gminy Sokolniki.

 Biesiada rozpoczęła się krótką historią ziemniaka oraz ciekawostkami na temat tego jakże popularnego warzywa. Następnie Adam Moras wystąpił z kilkoma utworami, rozgrzewając publiczność przed posiłkiem. Główną rolę odgrywał ziemniak, który był podstawą każdego dania, przygotowanego przez panie z KGW.
A oto kilka z serwowanych dań:
- tradycyjna sałatka ziemniaczana,
- pyra z gzicą,
- barszcz biały i ziemniak z Okrasą,
- ziemniak a’la rostii,
- ziemniaki faszerowane na dwa sposoby,
- szaszłyki inaczej z ziemniakiem w tle,
- spaghetti ziemniaczane.
Po posiłku panie z KGW - Wanda Niedźwiecka oraz Gabrysia Okrasa zaprezentowały kabaret pt. ,,Mama ze wsi’’ podsumowany ogromnymi brawami ze strony publiczności.
Goście aktywnie uczestniczyli w swojskim graniu i śpiewaniu. A przygrywali nam akordeoniści – Pan Grzegorz Olszewski i Roman Sawicki, którym serdecznie dziękujemy. Na sali panowała bardzo przyjemna, biesiadna atmosfera, a panie z KGW jak zwykle zaskoczyły nas swoimi pomysłami, ciężką pracą oraz ogromnym sercem jakie włożyły w zorganizowanie biesiady. Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom za przybycie oraz podtrzymanie swojskiej atmosfery.