phoca thumb m DSC0141 W sobotę, 7 grudnia odbyły się mikołajki dla dzieci, organizowane przez KGW Towarzystwo Aktywnych Kobiet oraz GOKSiT współorganizatorami był GOPS Sokolniki.

Na początku nasi najmłodsi przenieśli się do krainy bajek, w której było ogromne zamieszanie. Czerwony Kapturek znalazł się w bajce o Jasiu i Małgosi, zostawiając złego wilka samego. Krasnoludki spotkały Babę Jagę, Kot w butach także się zagubił, a to wszystko za sprawą złych czarownic, które rzuciły klątwę na baśnie. Odwrócić mógł ją tylko Król Baj, do którego udali się bohaterowie z prośbą o przywrócenie dawnej fabuły bajek.
Panie z Towarzystwa Aktywnych Kobiet jak zwykle zaskoczyły widzów, świetną grą aktorską oraz idealnie dobranymi strojami. Dzieci były zachwycone. Po bajce każdy chętny miał możliwość zaśpiewania piosenki lub powiedzenia wierszyka dla naszego bohatera wieczoru – świętego mikołaja.
Później odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu ,,Złóż życzenia z okazji 50-lecia Domu Kultury w Sokolnikach’’
Następnie każdy mógł pobawić się z postaciami z bajek w rytm muzyki. Krasnoludki wysoko skakały, kot w butach oraz wilk wesoły machały ogonami, a zła Baba Jaga okazała się nie być wcale taka zła. Zabawom nie było końca. Pociągiem przenieśliśmy się do Laponii, gdzie dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat świętego mikołaja, biorąc udział w krótkim quizie.
W międzyczasie odbywały się warsztaty robienia bombek organizowane przez panie z GOPS-u, gdzie można było szaleć z wyobraźnią.
Po skończonej zabawie zmęczone maluchy udały na mały poczęstunek, aby zregenerować siły, by po powrocie do domu móc każdemu opowiedzieć o tym magicznym wieczorze w krainie bajek.