Święto literatury w Sokolnikach W szczególny sposób mieszkańcy Gminy Sokolniki świętowali przyznanie Nagrody Nobla w dziedzinie literatury polskiej pisarce, Oldze Tokarczuk.

Z tej okazji został przygotowany wieczór p.h. „Czytamy Noblistkę w Gminie Sokolniki”, na którym zaprezentowano wystawę poświęconą wszystkim polskim noblistom. Dodatkowo uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć wydawnictwa Olgi Tokarczuk znajdujące się w miejscowej bibliotece na czele z „Księgami Jakubowymi”, w których widnieje dedykacja Noblistki dla czytelników biblioteki w Sokolnikach. Najważniejszym punktem wieczoru było czytanie fragmentów powieści Tokarczuk. W podróż po rohatyńskich, zamglonych ścieżkach wraz z księdzem dobrodziejem Benedyktem Chmielowskim zabrał słuchaczy Maciej Tomaszewski, aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego. To za sprawą jego talentu, wybitnych umiejętności interpretacyjnych, wspaniałego głosu i scenicznej charyzmy, czas spędzony w literackim świecie Olgi Tokarczuk, był prawdziwą ucztą duchową. Jak powiedziała jedna ze słuchaczek, podsumowując ten magiczny wieczór w Sokolnikach: „Duma z Olgi i podziw dla Macieja Tomaszewskiego za zahipnotyzowanie słuchaczy wspaniałym głosem i interpretacją tekstu. Dla takich chwil warto...”
Spotkanie zostało zorganizowane i współfinansowane w ramach kalendarza Imprez Kulturalnych, Sportowych i Turystycznych w Gminie Sokolniki w 2019 r.

Organizatorzy