Seniorzy na XVII Ogólnopolskim Koncercie Charytatywnym  W dniu 25 stycznia 2020 r w Sycowie odbył się XVII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. Koncert odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sycowa Dariusza Maniaka oraz Konsula Generalnego RP w Irkucku Krzysztofa Świderka.

 W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy gminy Sokolniki- Seniorzy gromadzący się przy Polskim Związku Emerytów i Rencistów koło w Sokolnikach oraz kierownik miejscowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Szandała. W programie wystąpiła Grupa Revas – Syców, pieśniarz bard Maciej Wróblewski, Zespół Wokalno- Taneczny „ Wszystko w porządku” z Ukrainy, Zespół kabaretowy „ Kapelusz i Beret” z Mińska oraz zespół folklorystyczny „Korale” z Syberii. Wydarzenie uświetniała również wystawa fotograficzna : Syberia Oczami Polaka. Spotkanie zgromadziło setki uczestników nie tylko z Polski. Panowała wyjątkowa atmosfera a wszyscy występujący goście jednogłośnie podkreślali, że pamięć o swojej ojczyźnie jest naczelną wartością ludzi w każdym wieku.

Udział naszych mieszkańców był możliwy dzięki wsparciu Wójta gminy Sokolniki pana Sylwestra Skrzypka, za co serdecznie dziękujemy.

Seniorzy na XVII Ogólnopolskim Koncercie Charytatywnym Seniorzy na XVII Ogólnopolskim Koncercie Charytatywnym Seniorzy na XVII Ogólnopolskim Koncercie Charytatywnym