Warsztaty walentynkowe Walentynki stały się nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości a data 14 lutego nie jest chyba nikomu obca.

W miniony wtorek na terenie GOKSiT w Sokolnikach miejscowy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach zorganizował dla dzieci Warsztaty Walentynkowe . Przybyłe dzieci na spotkanie powitała kierownik Ośrodka Ewa Szandała oraz uczestniczący w warsztatach asystent rodziny Emilia Rebelka i pracownik socjalny Anna Rybczyńska.
Dzieci podczas spotkania tworzyły piękne akcenty walentynkowe w postaci serduszek z przesłaniem , kartek-walentynek oraz serca jedności. Aby zabawę połączyć z elementami edukacji najmłodsi mieli okazje poznać historię święta zakochanych obchodzonego 14 lutego każdego roku.
Wtorkowe spotkanie to również czas konkursów, którym towarzyszyła wspaniała atmosfera.
Aby uśmiech nie znikał z twarzy naszych najmłodszych uczestników nie mogło zabraknąć słodkości w kształcie serduszek. W organizacji warsztatów wsparła nas Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca w gminie Sokolniki. Organizacja zajęć warsztatowych dla dzieci wpisuje się w założenia profilaktyki uniwersalnej i świetną okazją do przeciwdziałania zagrożeniom wśród dzieci i młodzieży oraz propozycją spędzania wolnego czasu.
Podczas zajęć uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Zabawa zakończyła się podsumowaniem, że każdy człowiek który może kogoś kochać i być kochanym ma ogromne szczęście.