paragraf logo W związku z łagodzeniem obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie informuje o wznowieniu od 13 lipca 2020 roku, działalności stacjonarnej punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na obszarze Powiatu Wieruszowskiego.

Mając jednak na uwadze stan pandemii konieczne jest działanie w podwyższonym reżimie sanitarnym tak, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym z pomocy i osobom świadczącym pomoc. Punkty będą mogły być wizytowane tylko przez osoby z odpowiednio zakrytymi ustami i nosem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konieczne będzie również zdezynfekowanie rąk przy wejściu oraz zasada oczekiwania w kolejce w odstępie min. 2 m.

Osoby, które są w kwarantannie mogą uzyskać pomoc prawną wyłącznie za pomocą porozumiewania się na odległość (telefon oraz mail).

Ponadto informuję, że na podstawie art. 29 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875) wprowadzono zmiany w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 294 ze zm.) poszerzające krąg beneficjentów.

Nieodpłatna pomoc prawna od dnia 16 maja 2020 r. obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

Co istotne, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy będą zobowiązane do złożenia pisemnego oświadczenia, że nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz dodatkowo do złożenia oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Osoby chcące skorzystać z bezpłatnego poradnictwa proszone są o umówienie terminu
i godziny wizyty od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-12:00 pod numerem telefonu: 62 78 13 370 lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Bliższe informacje pod nr telefonu (62) 78 13 370.

Informacja dotycząca obostrzeń.pdf