spotkanie z Kazimierzem Szymeczko W ramach akcji „Z Książką na Walizkach” VIII Łódzkie Spotkania Pisarzy Z Młodymi Czytelnikami pod hasłem „Zwolnij na chwilę szalony świecie i świętuj z nami 30-lecie!”

Od ośmiu lat młodzi czytelnicy z województwa łódzkiego biorą udział w spotkaniach autorskich ze znanymi i lubianymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Organizatorami cyklu spotkań autorskich promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Z książką na walizkach” jest Wydawnictwo Literatura, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Łodzi, zaś współorganizatorami są wszystkie biblioteki publiczne, w których odbywają się wspomniane spotkania.
Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki także uczestniczy w akcji. Tegorocznym gościem młodych czytelników z Sokolnik był Pan Kazimierz Szymeczko – twórca kilkudziesięciu powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, laureat wielu nagród literackich i Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Podczas spotkania pisarz w interesujący sposób opowiadał o swojej pracy i pasjach, wzbudzając w nich uśmiech. Młodzi słuchacze mogli także zadawać pytania Autorowi, a na zakończenie spotkania kupić książkę Kazimierza Szymeczko i ustawić się w kolejce po autograf czy pamiątkową fotografię.
Spotkanie zostało sfinansowane przez Gminę Sokolniki w ramach Kalendarza Imprez Kulturalnych, Sportowych i Turystycznych w Gminie Sokolniki w 2020 r.

Beata Waniek
BPGS