bibioteka logo Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki obchodzi w tym roku swoje 66-lecie.

"Można uznać, że to właśnie z tej okazji instytucja otrzymała dodatkowe pomieszczenie, które zostało zaadoptowane na strefę przeznaczoną dla najmłodszych czytelników. Dzięki powiększeniu, w dość ciasnej do tej pory bibliotece zrobiło się przestronniej, a nawet pojawiły się miejsca przeznaczone na wygodne oddanie się lekturze przy filiżance dobrej kawy lub herbaty.
Metamorfoza sokolnickiej biblioteki nie byłaby jednak możliwa gdyby nie wsparcie Organizatora i całej rzeszy wyjątkowych osób, którzy obdarowali naszą instytucję poświęcając swój wolny czas, pracę czy darowizny materialne. Wszystkim należą się ogromne, płynące prosto z serca, podziękowania za okazaną pomoc i życzliwość. Jak pisał Jan Paweł II: „człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Nasze gorące podziękowania płyną do:


- Pana wójta Sylwestra Skrzypka,
- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
- Państwa Barbary i Jarosława Rozmarynowskich z Księgarni GLOBUS,
- Pana Cezarego Siwika i pracowników firmy LANO MEBLE,
- Pani Anny Matczak,
- Pana Michała Adamczyka,
- Pana Kacpra Krasonia,
- Pana Zbigniewa Kadłubka,
- Pana Szymona Świerczyńskiego,
- Pana Macieja Kadłubka.


Ze zbiorów Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki korzystają czytelnicy z terenu całego powiatu, a nawet spoza jego granic. To właśnie dla nich staramy się dbać o jak najlepszy wybór książek, ale poszerzyliśmy swoją ofertę o gry planszowe, a także o możliwość wypożyczania filmów. Mamy nadzieję, że nowe wnętrza przypadną do gustu naszym Czytelnikom i przyciągną nowych miłośników literatury." 

 

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki

/-/ Beata Waniek