Spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Wasilkowską Czytelnicze spotkanie w Sokolnikach w ramach akcji „Z Książką na Walizkach” IX Łódzkie Spotkania Pisarzy Z Młodymi Czytelnikami pod hasłem „Wszyscy jesteśmy kosmitami.”

Od dziewięciu lat młodzi czytelnicy z województwa łódzkiego biorą udział w spotkaniach autorskich ze znanymi i lubianymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Organizatorami cyklu spotkań autorskich promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Z książką na walizkach” jest Wydawnictwo Literatura, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Łodzi, zaś współorganizatorami są wszystkie biblioteki publiczne, w których odbywają się wspomniane spotkania.
Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki także uczestniczy w akcji. Tegoroczną gościnią młodych czytelników z Sokolnik była Pani Katarzyna Wasilkowska – autorka powieści dla dzieci i młodzieży, laureatka wielu nagród literackich, copywriterka i tłumaczka z języka angielskiego. Podczas spotkania pisarka opowiadała młodym słuchaczom o pracy literata i czytała fragmenty swoich książek. Na zakończenie spotkania dzieci mogły kupić książkę Autorki i ustawić się w kolejce po autograf czy pamiątkową fotografię.
Spotkanie było współorganizowane i współfinansowane przez Gminę Sokolniki w ramach Kalendarza Imprez Kulturalnych, Sportowych i Turystycznych w Gminie Sokolniki w 2021 r.


Beata Waniek
BPGS