kiermasz 4 listopada 2021 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach odbyła się akcja charytatywna pod hasłem ,,Kiermasz z serduszkiem”.

Przygotował ją Samorząd Uczniowski z opiekunami oraz Radą Rodziców szkoły. Uczniowie prowadzili sprzedaż słodkich przekąsek, a cały dochód był przeznaczony na leczenie chorego Franusia Strózika z Czastar.
W akcję włączyli się wszyscy uczniowie, przynosząc wiele słodkości na kiermasz. Były słodkie babeczki, rurki, orzeszki, drożdżowe bułeczki, ciasteczka, smakowite ciasta oraz wiele innych pyszności. Były kolorowe galaretki i soczki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cały kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Przygotowane słodkości znikały bardzo szybko. Przedstawiciele SU odwiedzili także pobliskie urzędy.


Organizatorzy dziękują wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu słodkości. W sposób szczególny te podziękowania są kierowane do pań: Anny Szkudlarek, Dominiki Krzywańskiej, Wiolety Chałupki i Dominiki Ignasiak, które pomagały w sprzedaży i pakowały ciasta. Ogromne podziękowania należą się również opiekunkom Samorządu Szkolnego - pani Iwonie Szkudlarek i pani Elżbiecie Gabas, które nadzorowały przygotowanie kiermaszu.
Kwota, którą udało się uzbierać przeszła najśmielsze oczekiwania. Na leczenie chorego Franusia udało się uzbierać 4155,71 zł. Wszyscy mają nadzieję, że zebrane pieniążki pomogą Frankowi wrócić do zdrowia.