W dniach 22-24 kwietnia zawodnicy UKS GROM w Sokolnikach oraz MUKS Junior Ochędzyn uczestniczyli w Klubowych Mistrzostwach Polski w BnO. Miejscem rywalizacji były ulice dolnośląskiej Złotoryi oraz tereny leśne wokół pobliskiego Wilkowa. Pierwszego dnia w terenie miejskim Złotoryi rozegrano bieg sprinterski . Wśród naszych zawodników na wyróżnienie tego dnia zasłużyli: Jarosław Krzyżostanek – 10 miejsce (M-45), Jacek Ertel – 12 miejsce (M-18), Patrycja Krzyżostanek – 13 miejsce (K-18), Mikołaj Hryciuk – 13 miejsce (M-18), Milena Cegiełka – 15 miejsce (K-16), Domagała Konrad – 15 miejsce (M-12).

W sobotę walczono o medale na dystansie klasycznym. Miejsce zmagań to teren zróżnicowany pod względem rzeźby, obejmuje kamieniste zbocze Prusickiej oraz Średniej Góry. W lesie tym mieliśmy do czynienia z dobrze rozwiniętą siecią dróg, w części są to tereny podmokłe, przebieżność była ze względu na wegetację roślin od bardzo dobrej do utrudnionej. Miejsca warte wyróżnienia tego dnia osiągnęli: Patrycja Krzyżostanek – 10 miejsce (K-18), Mikołaj Hryciuk – 11 miejsce (M-18), Jacek Ertel – 12 miejsce (M-18), Jarosław Krzyżostanek – 15 miejsce (M-45).

W niedzielne przedpołudnie w terenie głównie leśnym ale po części również zurbanizowanym rozegrano bieg sztafetowy. Bardzo dobrze spisała się męska sztafeta w kategorii M-18, która wręcz otarła się o medal zajmując ostatecznie 4 miejsce. Chłopcy biegli w składzie: Kacper Narożny, Mikołaj Hryciuk, oraz Jacek Ertel. Pozostałe nasze sztafety zajęły: 13 miejsce (M-14) oraz 16 miejsce (M-105).

Wyjazd na zawody został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Sokolniki oraz Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.