W minioną sobotę na terenie położonego w Łodzi Lasu Łagiewnickiego rozegrano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w biegu na orientację.

Zawodnicy będący jednocześnie uczniami szkół podstawowych oraz średnich oprócz rywalizacji o tytuły indywidualne walczyli również o punkty dla swoich szkół. Dla starszych zawodników przygotowano kategorie seniorskie i weterańskie.
Wyniki rywalizacji przyniosły nam wiele radości. Mistrzami województwa zdobywając złote medale w swoich kategoriach okazali się Patrycja Krzyżostanek (K-18) oraz Mikołaj Hryciuk (M-18). Drugie miejsca zajęli Emilia Domagała (K-18) oraz Konrad Domagała (M-12), a brązowy medal stał się udziałem Mileny Cegiełka (K-16). Miejsca tuż za podium wywalczyli Barbara Chwołka (KN), Michał Chałupka (M-12) oraz Jakub Domagała (M-14). Nasi najmłodsi zawodnicy Alicja Ertel, Igor Walczak i Oskar Pawlak zyskali kolejne cenne doświadczenia rywalizując w kategorii rodzinnej.
Ponadto po podliczeniu wszystkich punktów zawodników z TOP-8 poszczególnych kategorii okazało się że Zespół Szkół w Sokolnikach zajął 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych. Dzięki wysiłkom orientalistów kolejny okazały puchar trafił do gabloty budynku przy ulicy Szkolnej w Sokolnikach.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Gminy Sokolniki która zapewniała nam przejazd do miejsca rozgrywania zawodów.