W ostatnich dniach lipca zawodnicy UKS GROM w Sokolnikach rywalizowali w Kotlinie Kłodzkiej w czterodrzwiowych zawodach w biegu na orientację.

Miejsce zawodów w części obejmowało obszar Parku Narodowego Gór Stołowych. Fakt ten miał wpływ na ustalenie limitu startujących wynoszącym 900 osób. Jednocześnie możliwość rywalizacji w terenie, który nigdy wcześniej nie był wykorzystywany do organizacji zawodów w BnO sprawiła, że do Polski przybyli zawodnicy z wielu krajów, nie tylko Europy. Tym samym Sudety Cup stały się najliczniej obsadzonymi zawodami w biegu na orientację zorganizowanymi na terenie naszego kraju w roku 2022.


Spośród naszych zawodników w łącznej klasyfikacji obejmującej cztery etapy najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką była Emilia Domagała która zajęła 11 miejsce w kategorii K-18. Na dwunastym miejscu rywalizację zakończył Jarosław Krzyżostanek w kategorii M-45, a czternaste miejsca zajęli Patrycja Krzyżostanek (K-18) oraz Jakub Domagała w kategorii M-14.


Udział w zawodach został sfinansowany dzięki wsparciu finansowemu gminy Sokolniki oraz Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.