W niedzielę dnia 14.08.2022 r. w Starym Ochędzynie odbyły się ,,Dożynki Parafialne”, których organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Ochędzynie wraz z OSP Ochędzyn.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, następnie zorganizowanym pochodem przemieściliśmy się na plac Figloraju – teren GOKSiT filia w Starym Ochędzynie. Na wszystkich uczestników czekała darmowa kawa i przepyszne domowe ciasto. KGW zaprosiło wszystkie dzieci do zabaw animacyjnych m.in. zabawy z chustą, bańki mydlane itd. Dzieciom wykonywano darmowe tatuaże oraz zaplatano warkoczyki. W ramach integracji z Ukrainą zaproszono gościnnie Panią z Ukrainy do malowania buziek. 

Ponadto przygotowano dla dzieci darmowe przejazdy bryczką oraz wspaniałego gościa jakim była żywa maskotka Psi Patrol. Każde z dzieci otrzymało słodki upominek. Do współpracy zaprosiliśmy gościnnie OSP Wieruszów, która zrobiła tak ważny pokaz pierwszej pomocy, a najmłodsi mogli użyć armatek wodnych i poczuć się strażakami. Odbyło się wiele konkursów prowadzonych przez OSP Ochędzyn, w którym przekazałyśmy uczestnikom pamiątkowe medale i dyplomy. KGW przygotowało stoisko z dużym woborem potraw. Całość zakończyliśmy wspólną zabawą taneczną.