Niecodzienna wizyta wyjątkowego gościa odbyła się 29 września 2022 roku.

W tym dniu gościliśmy Sędzię Annę Marię Wesołowską. Sytuacja ta wzbudziła wiele emocji wśród mieszkańców naszej Gminy, gdyż nie wszyscy posiadali wiedzę odnośnie życia zawodowego Pani Wesołowskiej. Sędzia Anna Maria Wesołowska to polska prawniczka, sędzia w stanie spoczynku, a także osobowość telewizyjna niezawodna aktorka.

Przed południem przeprowadzone zostały warsztaty dla uczniów szkół z terenu gminy Sokolniki pod nazwą „Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w dyskusji z Panią Sędzią, zadając pytania na najbardziej nurtujące ich tematy. W godzinach popołudniowych w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbyło się spotkanie dla osób dorosłych. Tematem przewodnim wykładów były zapisy nowelizacja ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Nie zabrakło również wspólnych zdjęć i autografów, a także swobodnych konwersacji po oficjalnej części wydarzenia.

Spotkanie to zorganizowane było przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokolnikach.