W dniu 4 grudnia 2023 r., po raz kolejny w gminie Sokolniki obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka. Spotkanie miało miejsce w Szkole Podstawowej Specjalnej w Tyblach.

Podczas spotkania dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej w Tyblach Marta Mieszała wprowadziła dzieci w tematykę tego ważnego święta a następnie kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokolnikach Ewa Szandała odniosła się do ważnych praw dzieci oraz złożyła dzieciom życzenia nieustającego uśmiechu na twarzy oraz wsparcia ze strony opiekunów, rodziców i osób dorosłych.
Nie zabrakło wzajemnych podziękowań ale przede wszystkim podkreślano ważną rolę rodziców w procesie wychowania dzieci i ochrony i praw. RPD przekazał dla dzieci ze Szkoły w Tyblach wspaniałe prezenty , które pracownik socjalny GOPS Joanna Świątek wręczyła podczas spotkania. Mamy nadzieję, że tegoroczne świętowanie z dziećmi stanie się tradycją w kolejnych latach w  naszej gminie