Otwarte Mistrzostwa Polski w w Foxoringu w Radioorientacji Sportowej Wysokie osiągnięcia sportowe odnieśli zawodnicy naszego klubu "Grom" Sokolniki na Otwartych Mistrzostwach Polski w Foxoringu w Radioorientacji Sportowej.

 

UKS Junior Ochędzyn - logo W zakończonych w sobotę 18 kwietnia 2015 roku XXXIV Mistrzostwach Szkół Województwa Łódzkiego w Biegu na Orientację nieoczekiwany sukces odnieśli uczniowie szkół naszej Gminy. logo UKS GROM

Mistrzostwa Europy w Radioorientacji Sportowej  W lipcu 2014r zawodnicy UKS Grom w Sokolnikach brali udział w XV-stych European Youth ARDF Championship EYAC czyli w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Radioorientacji Sportowej i Międzynarodowych Zawodach w tej dyscyplinie sportowej, które w tym roku odbywały się w miejscowości Primorsko w Bułgarii.

logo GROMUKS „Grom" w Sokolnikach działa przy Publicznym Gimnazjum Sokolnikach od 2000r. Prezesem klubu jest p.Beata Garczarek nauczyciel wych. fizycznego.
Celem klubu było aktywne spędzanie czasu wolnego przez dzieci i młodzież z terenu Sokolnik. Początkowo działalność opierała się głównie na rozwijaniu zainteresowań lekkoatletycznych (szkoła dysponowała nauczycielem w.f. o specjalizacji instruktora lekkiej atletyki) i rozwijała się sekcja tenisa stołowego dla osób o słabszej kondycji fizycznej.
W 2003r. działalność klubu poszerzyła się o biegi na orientację i radioorientację sportową. Jest to sport, który daje szansę poznania samego siebie. Uczy pokory do natury i samodyscypliny. Wychowuje zawodników na wspaniałych ludzi, którzy dzięki mapie z kompasem biegają po lasach i czują że życie na wsi może być bardzo ciekawe.

logo GROM Uczniowski klub Sportowy "GROM" w Sokolnikach w 2012 roku aktywnie brał udział w zawodach i sławił imię Gminy Sokolniki nie tylko na terenie kraju, ale także poza jego granicami. Reprezentancji klubu zostali zakwalifikowani do kadry narodowej Biegu na Orientację i Radioorientację Sportową oraz mogą się pochwalić udziałem w prestiżowych imprezach sportowych takich jak np Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.