odpady logo

Urząd Gminy w Sokolnikach informuje, że w dniach od 17.04.2023 r. - do 21 kwietnia 2023 r. od godziny 6.00 na terenie gminy odbędzie się bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych od wszystkich właścicieli prywatnych posesji położonych na terenie gminy Sokolniki. Odpady będą zbierane w trakcie przejazdu samochodu przez każdą miejscowość danego sołectwa według poniższego harmonogramu.

miniatura

Gmina Sokolniki w ramach II edycji pilotażowego naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych otrzymała dofinansowanie w kwocie 3 150 000,00 zł na zadanie pn.: „Poprawa efektywności energetycznej, przy zastosowaniu odnawialnych źródeł energii w budynkach Zespołu Szkół w Sokolnikach”.

UKS Piłkarz Sokolniki

W dniu 11 marca 2023 roku na hali sportowej w Białej odbyły się ostatnie turnieje sezonu ligi powiatowej pod patronatem LZS Wieluń w rocznikach 2011 i 2008. Drużna UKS Piłkarz Sokolniki w roczniku 2011 i młodsi zajęli pierwsze miejsce a w roczniku 2008 zostali wicemistrzami.

Herb Powiatu

Informuję, że w dniem 15 lutego 2023 r. zmienił się sposób umawiania się do Wydziału Komunikacji i Dróg w celu rejestracji pojazdu. Osoby, które chcą zarejestrować pojazd powinny umówić się drogą elektorniczną. Proszę o nieczekanie z rejestracją pojazdu do ostatniego dnia gdyż może się okazać że terminy nie będą już dostępne.

UKS Piłkarz Sokolniki

W dniu 4 marca 2023 roku na hali sportowej w Białej odbyły się turnieje mistrzowskie ligi powiatowej pod patronatem LZS Wieluń w roczniku 2010 chłopców i 2008 dziewcząt.

herb gminy Sokolniki

W załączeniu przekazujemy Zarządzenie nr 0050.18.2023 Wójta Gminy Sokolniki z dnia 3 marca 2023 r. ws. ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji w 2023 roku zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury i kultury fizycznej.

UKS Piłkarz Sokolniki na turnieju w Wieluniu 26-02-2023 r

W dniu 26 lutego 2023 roku na boisku hali sportowej w WOSiR Wieluniu odbyły się mistrzostwa powiatu wieluńskiego pod patronatem LZS Wieluń z udziałem UKS Piłkarz Sokolniki w roczniku 2008 i młodsi -kategoria „trampkarz”. UKS Piłkarz Sokolniki został mistrzem powiatu i awansował do rozgrywek wojewódzkich!

Krus logo

Gospodarstwo rolne dla wielu dzieci jest domem, miejscem zabawy i wypoczynku. Należy więc stwarzać bezpieczne warunki przebywania, wyjaśniać niebezpieczeństwa na jakie mogą być narażone oraz wskazywać sposoby ich unikania.
W 2023 roku KRUS rozpoczyna nową kampanię pt. „Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami”. W związku z tym Oddział Regionalny KRUS w Łodzi wraz z Placówkami Terenowymi przedstawia dwie propozycje dla dzieci, które mogą wpłynąć na wzrost świadomości zarówno najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich jak i ich rodziców w aspekcie środków chemicznych stosowanych w rolnictwie.

IV Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Konkurs przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci urodzone w latach 2008–2012, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.
Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (minimum 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych. Regulamin konkursu został przesłany do szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego. Jest także dostępny na stronie www.krus.gov.pl
Pracę Konkursową podpisaną imieniem i nazwiskiem uczestnika Konkursu oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 20 marca 2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie należy wpisać: Konkurs na rymowankę – imię i nazwisko dziecka) lub pocztą tradycyjną na adres: OR KRUS w Łodzi, ul. Żeligowskiego 32/34, 90-643 Łódź (z dopiskiem Konkurs na rymowankę).
Laureaci poziomu wojewódzkiego z największą liczbą punktów zostanie uhonorowanych nagrodami rzeczowymi o wartości ok. 500 zł.
W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerami telefonów: (42) 665 07 13, (42) 665 07 29 lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KRUS konkurs na rymowankę - plakat

 

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”

Drugą propozycją, przygotowaną z myślą o uczniach wiejskich szkół podstawowych jest trzynasta edycja konkursu plastycznego pt. „Bezpiecznie na wsi”. Na terenie województwa łódzkiego organizatorem Konkursu jest Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Łodzi oraz Placówki Terenowe, a współorganizatorami przedstawiciele Wojewódzkiej Komisji ds. bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, m.in. Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, Oddział Terenowy KOWR w Łodzi, Łódzki Oddział Regionalny ARiMR, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Konkurs przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Konkurs plastyczny KRUS logoTegoroczne hasło cieszącego się rokrocznie dużym zainteresowaniem konkursu brzmi: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów i paliw.
Autorzy najciekawszych prac, na każdym etapie Konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów i patronów Konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.
Termin nadsyłania prac plastycznych do najbliższej Placówki Terenowej KRUS mija 31 marca 2023 roku. Regulaminy konkursu zostały przesłane do wiejskich szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego. Są także dostępne na stronie www.krus.gov.pl
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod numerami telefonów: (42) 665 07 13, (42) 665 07 29 lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacje na temat konkursu można również uzyskać we wszystkich Placówkach Terenowych KRUS w województwie łódzkim.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez KRUS. Dzięki nim młodzi uczestnicy naszych propozycji mogą rozwijać swoje talenty i zdobyć atrakcyjne nagrody.

ŁUW w Łodzi

Potrzebujesz pomocy prawnika, doradcy, mediatora? Jesteś w trudnej życiowej sytuacji, na przykład potrzebujesz pomocy w: rozłożeniu długu na raty, w spłacie pożyczek „chwilówek”, masz kłopoty mieszkaniowe, grozi ci eksmisja, masz problemy pracownicze, z egzekucją alimentów, odziedziczyłeś długi, nie wiesz do jakiego urzędu pójść po pomoc, masz inne problemy związane ze sprawami życia codziennego? Skorzystaj z systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub nieodpłatnej mediacji.

Spotkanie z dietetykiem

W środę 15 lutego 2023 roku, w ramach spotkań warsztatowych dla seniorów organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach , odbyło się spotkanie z dietetykiem Panią Laurą Gabryelską, która na co dzień pracuje w Powiatowym Centrum Medycznym w Wieruszowie.