festyn2024

MAMY TO! Oficjalny plakat DNI GMINY SOKOLNIKI 2024 / ZLOT FOODTRUCKÓW!

Logo KRUS

Placówka Terenowa KRUS w Wieruszowie apeluje: Zadbaj o bezpieczne wakacje najmłodszych!

Wakacje kojarzą się przede wszystkim z wypoczynkiem i beztroską, tymczasem na wsi to pora szczególnie intensywnych prac polowych. Podczas gdy żniwa absorbują czas i uwagę dorosłych, dzieci wymagają wzmożonej troski.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od lat przypomina o zachowywaniu bezpieczeństwa w okresie letnim. Najmłodsi mieszkańcy wsi dorastający w gospodarstwie rolnym są narażeni na większą liczbę zagrożeń niż ich rówieśnicy żyjący w miastach. To w połączeniu z brakiem właściwej opieki dorosłych lub przy angażowaniu do pracy nieadekwatnej do ich wieku i możliwości może skutkować wypadkami. Szczególnie niebezpiecznie jest w wakacje, kiedy dzieci mają dużo wolnego czasu a ich rodzice mają dużo pracy.

energa mini

W trosce o bezpieczeństwo rolników Energa Operator przygotowała komunikat na temat bezpiecznych prac polowych w pobliżu infrastruktury energetycznej.

banner

5 lipca 2024 r. ukazało się ogłoszenie Wójta Gminy Sokolniki o możliwości składania przez mieszkańców wniosków do planu ogólnego gminy.

gops logo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach informuje , że od dnia 01.08.2024 r.  będzie można składać wnioski o bon energetyczny.   Wnioski będą przyjmowane do 30.09.2024 r., wnioski złożone po tym terminie pozostawione zostaną bez rozpoznania. 

Herb Powiatu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XX edycję Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Logo gops

Wnioski na zasiłek rodzinny w formie elektronicznej składać można od 1 lipca 2024 r., Wnioski na zasiłek rodzinny w formie papierowej można składać od 1 sierpnia 2024r. najpóźniej do 30 listopada 2024r. aby nie stracić zasiłku rodzinnego od listopada 2024 r. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca danego roku.

miniatura

1 lipca 2024 r. Wójt Gminy Sokolniki, po uzgodnieniu kandydatury z Łódzkim Kuratorem Oświaty, powierzył Pani Ewie Pietrzak stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół w Pichlicach na okres 5 lat szkolnych, tj. od dnia 1 lipca 2024 r. do dnia 31 sierpnia 2028 r.

strażackie 2024

W dniu 22 czerwca 2024 r. odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Sokolniki.

UKS Piłkarz Sokolniki

W dniu 20 czerwca 2024 roku na boisku sportowym w Skomlinie odbył się ostatni 6 turniej Ligi Powiatu Wieluńskiego pod patronatem LZS Wieluń w roczniku 2013 i młodsi w kategorii „Orlik” z udziałem UKS Piłkarz Sokolniki. W turnieju brało odział 8 drużyn. Nasz klub zajął 1 miejsce i został Mistrzem Powiatu Wieluńskiego. Wszystkie „Trzy Korony” pojechały do Sokolnik!