GOPS logo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach informuje, że od dnia 15 maja 2023 r. kryterium dochodowe uprawniające do pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - Podprogram 2021 Plus wynosi 235% kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej.

Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego logo

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XIX edycję Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”. Nagroda ma charakter honorowy.

Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

biblioteka logo

Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki od jedenastu lat uczestniczy w akcji „Z Książką Na Walizkach”, w ramach której młodzi czytelnicy z województwa łódzkiego biorą udział w spotkaniach autorskich ze znanymi i lubianymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo

Minister rolnictwa i rozwoju wsi apeluje do rolników o jak najszybsze sprzedanie zboża i wnioskowanie o dopłaty.

miniatura lasy

25 kwietnia pracownicy Urzędu Gminy w Sokolnikach uczestniczyli w akcji #OdnowienieLasu #SadziMy las organizowanej przez  Nadleśnictwo Przedborów, Lasy Państwowe.

UKS Piłkarz Sokolniki

W dniu 26 kwietnia 2023 roku na orliku w Łubnicach odbył się czwarty turniej piłki nożnej chłopców ligi powiatowej pod patronatem LZS Wieluń z udziałem UKS Piłkarz Sokolniki w roczniku 2012 i młodsi.

UKS Piłkarz Sokolniki

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na boisku sportowym w Sokolnikach odbył się 4 turniej ligi powiatowej pod patronatem LZS Wieluń w roczniku 2010 i młodsi z udziałem UKS Piłkarz Sokolniki.

biblioteka logo

Miło nam poinformować, że katalog Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki można już przeglądać bezpośrednio z telefonów.

Czwartkowe popołudnie spędzone z Michałem Rusinkiem, który przyjechał do Sokolnik na zaproszenie biblioteki, było niezwykłym przeżyciem dla uczestników spotkania.