logo projektu pn. Ślady odzyskania Niepodległości w Gminie Sokolniki roku 1918

18 czerwca rozpoczynamy realizację pierwszego punktu projektu pn. Ślady odzyskania Niepodległości w Gminie Sokolniki roku 1918".

Realizatorem projektu jest GOKSiT w Sokolnikach dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla niepodległej”.
Już dzisiaj zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach tego projektu.

Złote Gody 2022

Każdy jubileusz jest dobrą okazją do świętowania, jednak Złote Gody to uroczystość wyjątkowa, a ludzie którzy je obchodzą powinni stanowić dla nas wzór do naśladowania.

kościerzyn 2022

 W niedzielę 29 maja mieszkańcy gminy Sokolniki udali się na 30. targi rolniczo-ogrodnicze w Kościerzynie (powiat sieradzki).

Informator gminny logo

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z INFORMATOREM GMINNYM - KWIECIEŃ 2022:

  • inwestycje,
  • rozwój,
  • oświata,
  • gospodarka komunalna,
  • kultura.

Znaki zapytania logo

Planujesz przeprowadzkę do naszej gminy - Sokolniki ? A może jesteś nowym mieszkańcem? 
Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem, który ułatwi Ci załatwianie formalności, bez których zmiana miejsca zamieszkania nie jest możliwa!

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - logo

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - logo

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

Urząd Gminy w Sokolnikach prowadzi obsługę interesantów w Polskim Języku Migowym, bez potrzeby umawiania się na wizytę. Jak skorzystać? W sekretariacie Urzędu Gminy (piętro nr 2, pokój nr 7) poinformuj pracownika, że potrzebujesz usługi wideotłumacza, np. możesz mieć przy sobie kartkę „Chcę skorzystać z Wideotłumacza".
Urząd jest czynny: poniedziałek, środa, czwartek i piątek w godzinach od 7:30 do 15:30, we wtorek w godzinach 8:30 do 16:30.

Wycieczka rowerowa We wtorek 4 sierpnia GOKSiT Sokolniki z Filią w Ochędzynie zorganizował wycieczkę rowerową pn. „Rodzinnie, zdrowo, bez nałogów, w zgodzie z sobą”.

  1 lipca wchodzi w życie obowiązek składania deklaracji o źródłach ogrzewania budynków w całej Polsce. Każdy właściciel bądź zarządca będzie miał 12 miesięcy na złożenie deklaracji - w przypadku źródeł ciepła kiedykolwiek uruchomionych przed 1 lipca. Jeżeli źródła ciepła i spalanie paliw uruchomiono po 1 lipca - właściciel na złożenie deklaracji będzie miał 14 dni.