Warsztaty z Nordic Walking W piątkowe popołudnie w parku w Sokolnikach odbyły się warsztaty z Nordic Walking. Warsztaty były zorganizowane przez KGW w Sokolnikach (Aktywne Kobiety), zrealizowane przy pomocy finansowej Gminy Sokolniki.

Smerfastyczne Mikołajki -  GOKSiT w Sokolnikach Na kilka dni przed jakże radosnym, wyczekiwanym przez wszystkie dzieci świętem, spotkaliśmy się na balu mikołajkowym w GOKSiT w Sokolnikach. Organizatorem balu było działające przy GOKSiT w Sokolnikach Towarzystwo Aktywnych Kobiet, GOKSiT w Sokolnikach oraz gmina Sokolniki.

Występ TAK na deskach sieradzkiego teatru 17 stycznia Towarzystwo Aktywnych Kobiet działające przy GOKSiT w Sokolnikach, miało przyjemność wystąpić w Teatrze Miejskim w Sieradzu z najnowszym przedstawieniem "Zabobony i przesądy w chłopskiej chacie".

Relacja z Charytatywnej Biesiady Jesiennej Zabobony i przesądy zagrody sokolskiej z XIX w. zaprezentowane przez Towarzystwo Aktywnych Kobiet (TAK), występy dwóch duetów akordeonowych oraz kapeli z Galewic przyciągnęły w niedzielne popołudnie do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach mnóstwo osób o otwartych sercach, chętnie ofiarujących datki na leczenie Dominika Okonia chorego na białaczkę.

TAK z kwiatowym Duszkiem w przedszkolu W środę Towarzystwo Aktywnych Kobiet działające przy GOKSiT w Sokolnikach udało się z kwiatowym Duszkiem do Przedszkola w Sokolnikach. Oprócz kwiatowego Duszka, czyli Calineczki, przedszkolaków odwiedził Elf, Pan Kret, Pan Pająk, Jaskółka, Myszka ze swoimi dziećmi, Ropuch z Rechotkiem i Rodzina Chrząszczów.

 

Biesiada jesienna 'Podróż w lata 20 i 30 ' TAK „Powróćmy jak zza dawnych lat" – tym właśnie utworem rozpoczęliśmy naszą niedzielną sentymentalną podróż w lata 20 i 30, w lata wielkiego entuzjazmu, spowodowanego przede wszystkim odzyskaniem niepodległości.

biesiada wiosenna podziekowanie do KGW i koła PZERiI w Baranowie

Biesiada Mikołajkowa Niedzielne mikołajkowe popołudnie 7 grudnia w GOKSiT w Sokolnikach niewątpliwie należało do dzieci, które licznie przybyły wraz ze swoimi rodzicami żeby spotkać się ze św. Mikołajem.

Towarzystwo Aktywnych Kobiet na Regionalnym Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Ożarowie W ciągu roku w całej Polsce odbywają się Regionalne Sejmiki Wiejskich Zespołów Teatralnych: Tarnogród (woj. lubelskie), Ożarów (woj. łódzkie), Piła – Kaczory (woj. pomorskie), Stoczek Łukowski (woj. lubelskie), Bukowina Tatrzańska (woj. małopolskie). Każdy przegląd nominuje zespoły do finałowego Sejmiku. Koniec sejmikowego sezonu to „zlot" zespołów, wybranych z sejmików regionalnych 14 – 15 zespołów (200 – 300 wykonawców) spośród najlepszych w Polsce na Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej, odbywający się zawsze w październiku w Tarnogrodzie.