Gloria Victis w Zduńskiej Woli 16 maja członkowie Klubu Historycznego Gloria Victis reprezentowali powiat wieruszowski na rekonstrukcji Powstania Styczniowego w Zduńskiej Woli.

biesiada wiosenna podziekowanie do KGW i koła PZERiI w Baranowie

Biesiada Mikołajkowa Niedzielne mikołajkowe popołudnie 7 grudnia w GOKSiT w Sokolnikach niewątpliwie należało do dzieci, które licznie przybyły wraz ze swoimi rodzicami żeby spotkać się ze św. Mikołajem.

Towarzystwo Aktywnych Kobiet na Regionalnym Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Ożarowie W ciągu roku w całej Polsce odbywają się Regionalne Sejmiki Wiejskich Zespołów Teatralnych: Tarnogród (woj. lubelskie), Ożarów (woj. łódzkie), Piła – Kaczory (woj. pomorskie), Stoczek Łukowski (woj. lubelskie), Bukowina Tatrzańska (woj. małopolskie). Każdy przegląd nominuje zespoły do finałowego Sejmiku. Koniec sejmikowego sezonu to „zlot" zespołów, wybranych z sejmików regionalnych 14 – 15 zespołów (200 – 300 wykonawców) spośród najlepszych w Polsce na Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej, odbywający się zawsze w październiku w Tarnogrodzie.

Towarzystwo Aktywnych Kobiet powstało w lutym 2010 r. jego założycielem jest Pani Anna Kowalczyk, koordynatorem Pani Zofia Siwik.

„Zmienność kobiety na przestrzeni wieków" - taki tytuł nosiła II Biesiada zorganizowana przez Towarzystwo Aktywnych Kobiet w Sokolnikach oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

TAK Zapraszamy do obejżenia zdjęć z niektórych "przedsięwzięć" Towarzystwa Aktywnych Kobiet.

Biesiada jesienna 2013 Według encyklopedii staropolskiej biesiada, to wesołe posiedzenie przy napitku i potrawach; ucztowanie, zabawa w której zazwyczaj bierze udział cała wieś. Co prawda na naszej biesiadzie nie znalazła się cała wioska, ale przedstawiciele wielu wiosek i miasteczek, czyli integracja regionalna.