GOPS logo Dla osób, które doświadczają przemocy domowej, hasło „zostańwdomu” ma niestety zupełnie inny wymiar niż ten powszechnie znany, kojarzony z bezpieczeństwem. 

Herb Gminy Sokolniki Zawiadamiam, że posiedzenie Komisji Rozwoju Gminy odbędzie się w czwartek 4 czerwca 2020 r. o godzinie 9:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach przy ul. Parkowej 1.

Herb Gminy Sokolniki Zawiadamiam, że w dniu 4 czerwca 2020 roku o godzinie 11:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się XXIII sesja Rady Gminy Sokolniki.

koronawirus Na wniosek Starosty Wieruszowskiego, Wojewoda Łódzki podjął decyzję o uruchomieniu z dniem 29 maja 2020 r.dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego punktu pobrań materiału do badania w kierunku COVID-19.Badanie nieodpłatne.

Herb Gminy Sokolniki Mieszkańcy Gminy Sokolniki!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z raportem o stanie Gminy Sokolniki za 2019 rok oraz do debaty nad tym dokumentem, która odbędzie się podczas sesji Rady Gminy Sokolniki w dniu 24 czerwca 2020 roku.

sanepid Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 29 maja 2020 roku do odwołania zawiesza działanie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieruszowie. Zadania wynikające z ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej przejmuje Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Wieluniu.

GOPS logo W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i z dnia na dzień rosnącą liczbą osób z terenu gminy Sokolniki, które w związku z epidemią pozostają w kwarantannie GOPS w Sokolnikach informuje, że nikt nie jest pozostawiony sam sobie.

wykrzyknik Maseczki, rękawiczki i inne środki ochronne powinny być wyrzucone do worka. Zawiązany worek umieszczamy w pojemnika na odpady zmieszane. Pojemniki na zmieszane odpady komunalne są opróżniane zgodnie z obowiązującymi harmonogramami zbiórek.

odpady grafika

"Państwo niczego nie daje, bo niczego nie ma. Jeśli rząd twierdzi, że daje komuś, znaczy, że zabiera Tobie. Rząd nie ma własnych pieniędzy."

~Margaret Thatcher

500 plus Logo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach informuje, że w przypadku świadczenia wychowawczego (500+) obecny okres świadczeniowy trwa do 31 maja 2021 r.