Obchody 157 rocznicy wybuchu powstania styczniowego W dniu dzisiejszym uczczono w naszej gminie 157 rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Powstanie było najdłużej trwającym i najbardziej masowym ruchem niepodległościowym XIX wieku. Około 20 tysięcy powstańców poległo w walkach, około tysiąca zostało straconych przez Rosjan, a 38 tysięcy zesłanych na Syberię.

Ferie 2020 Dziś zakończyliśmy warsztaty zimowe zorganizowane dla dzieci w gminie Sokolniki . Za nami szalone dwa tygodnie, śmiechom nie było końca, a nasi najmłodsi po raz kolejny udowodnili, że nie wiedzą czym jest zmęczenie.

 Maski karnawałowe w Figloraju Podczas trwających ferii zimowych w dniu 22 stycznia 2020 r na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki filia w Starym Ochędzynie odbyły się warsztaty tworzenia oraz zdobienia masek karnawałowych.

phoca thumb m bno ferie 3 Uczniowie z niecierpliwością oczekują na czas wolny od nauki. Kiedy już to się stanie starają się tak zorganizować sobie wolny czas, by spędzić go z uśmiechem na ustach. Niewątpliwie udaje się to naszym sportowcom, którzy co roku w czasie ferii, spotykają się przy ognisku, by wspólnie pobiegać, poszukać punktów i z pełną satysfakcją je odnaleźć.

Warsztaty pn. Zimowy pejzaż i bezpieczeństwo W dniu 21 stycznia 2020 r., odbyły się na terenie GOKSiT w Sokolnikach warsztaty w ramach ferii „ Zimowy pejzaż”.

Niespodzianki dla Babci i Dziadka Podczas tegorocznych ferii zimowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach nie zabrakło warsztatów dla dzieci przygotowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach.

phoca thumb m 2 fso lublin 2  Jeśli jesteś pasjonatem zabytkowych samochodów lub planujesz zakup używanego, niekonwencjonalnego pojazdu Gmina Sokolniki przygotowała coś specjalnego właśnie dla Ciebie! :)

Herb Gminy Sokolniki W załączeniu przedstawiamy Państwu Zarządzenie nr 0050.5.2020 Wójta Gminy Sokolniki z dnia 16 stycznia 2020 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Sokolniki w 2020 roku.

GOPS logo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach informuje, że w dniach 27 i 28 stycznia 2020 r. w godzinach 9:00 do 15:00 będzie wydawana żywność.