phoca thumb m strefa aktywnosci 8 Miło nam jest poinformować, że dobiegł końca projekt dotyczący budowy Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Stary Ochędzyn. Zadanie pn. „Zakup i montaż urządzeń na plac zabaw i siłownię przy GOKSiT Sołectwo Ochędzyn – Otwarta Strefa Aktywności przy GOKSiT w Starym Ochędzynie” zostało zrealizowane w ramach środków z funduszu sołeckiego Sołectwa Stary Ochędzyn i Sołectwa Nowy Ochędzyn oraz współfinansowane jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo – Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019.

bibioteka logo „Czytanie dobrej powieści sprawia przyjemność i radość. Może chodzi tu o szczególny rodzaj podglądactwa - bezkarnego śledzenia ludzi, podążania za nimi krok w krok, zaglądania w ich myśli, osądzania i jednocześnie pozostawania w cieniu. Daje więc moc, o której próżno by marzyć w rzeczywistości, moc nieco demoniczną - niemego osądzającego świadka wydarzeń.”
                                                                                                                                                                                              Olga Tokarczuk

Jubileusz 50  - lecia Domu Kultury w Sokolnikach 24 maja 1969 roku w Sokolnikach otwarty został Wiejski Dom Kultury, budowany w czynie społecznym. Prace rozpoczęły się pod egidą Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach, która zaangażowała w budowę mieszkańców Sokolnik i nie tylko.

rec.svg Urząd Gminy w Sokolnikach informuje, że w dniach 25 – 29 listopada 2019r. od godziny 6.00 na terenie Gminy odbędzie się bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych od wszystkich właścicieli prywatnych posesji położonych na terenie gminy Sokolniki.

Spotkanie z cyklu ABC świadomego seniora W ramach realizacji projektu socjalnego ABC Świadomego Seniora przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach w dniu 13 listopada 2019 r na terenie miejscowego GOKSiT-u zorganizowano spotkanie profilaktyczne z przedstawicielem Komendy Powiatowej PSP w Wieruszowie panem Dariuszem Góreckim.

W barwach jesieni Jesień to niezwykły czas, który zaskakuje nas swymi skarbami i zachwyca pięknymi kolorami.

W dniu 12 listopada 2019 r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach zorganizował spotkanie na terenie GOKSiT w Sokolnikach pod hasłem „ Barwy jesieni”.

5 Senioralia Regionu Wieruszowskiego W dniu 8.11.2019 r. w Wieruszowskim Domu Kultury odbyły się 5 Senioralia Regionu Wieruszowskiego. GOKSiT w Sokolnikach przepięknie reprezentował Zespół Folklorystyczny "Sokolniki" oraz Duet Akordeonowy "Grzegorz&Roman".

phoca thumb m wiktorow 2 10 listopada na zaproszenie KGW w Wiktorowie miałyśmy przyjemność wziąć udział w spotkaniu pt. "Wieczór Wspomnień, czyli Ocalić od Zapomnienia". Zaprezentowałyśmy przedstawienie teatralne "Zabobony i przesądy w chłopskiej chacie", oraz zaśpiewałyśmy kilka piosenek z lat 20 - tych.

karta d rodziny Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, o którą zawnioskowały przed 1 stycznia 2018 r., do końca tego roku mogą bezpłatnie domówić drugą, elektroniczną formę tej Karty. Później będzie się to wiązało z niewielką opłatą.

101 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości Obchody 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się podniosłą mszą świętą za ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach.