piesek Pies błąkał się w Starym Ochędzynie. Został przewieziony do schroniska w miejscowości Czartki.

phoca thumb m abosolutorium 2k20 1 Podczas XXIV sesji Rady Gminy Sokolniki w dniu 24 czerwca 2020 r. odbyła się debata nad raportem o stanie Gminy Sokolniki za 2019 rok. Raport zaprezentował Wójt Gminy, Sylwester Skrzypek.

GOPS logo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach informuje, że od 1.07.2020 r. rozpoczyna się składanie wniosków wyłącznie drogą internetową w zakresie :
1) świadczeń rodzinnych,
2) funduszu alimentacyjnego
3) specjalnego zasiłku opiekuńczego
4) świadczenia „Dobry start”.

eko region

Szanowni Państwo!

Od 22.06.2020 r. EKO – REGION sp. z o. o. w Bełchatowie, jako wykonawca zamówienia publicznego na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Sokolniki, rozpoczął wymianę pojemników.

GOPS logo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie „Mapa Moich Marzeń” oraz ich rodzicom za wspaniały i wyjątkowy sposób graficznego zobrazowania własnych marzeń, pragnień i celów.

Herb Gminy Sokolniki Wójt Gminy Sokolniki informuje, że Rada Gminy Sokolniki przyjęła Uchwałę NR XXIII/143/20 z dnia 4 czerwca 2020 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranego terenu w miejscowości Gumnisko w Gminie Sokolniki.

GOPS logo Program „ Zobacz lepszą przyszłość 2020” to unikalny program profilaktyki wad wzroku wśród potrzebujących dzieci i młodzieży.

Akcja "wspieramy Maluchy!" Firma TiG meble wsparła akcję Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokolnikach „ Wspieramy Maluchy” , w ramach której mali mieszkańcy gminy Sokolniki otrzymali piękne skrzynie na swoje skarby.

logo Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy, miło nam poinformować Państwa, że Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” otrzymała w tym roku na zakup nowości wydawniczych dotację w wysokości 11 000 zł.

GOPS logo Dla osób, które doświadczają przemocy domowej, hasło „zostańwdomu” ma niestety zupełnie inny wymiar niż ten powszechnie znany, kojarzony z bezpieczeństwem.