I etap projektu - „Anna Walentynowicz – słowami Gminy Sokolniki” W dniu wczorajszym od spotkania w Szkole Podstawowej w Pichlicach oraz w Starym Ochędzynie rozpoczęliśmy realizację projektu „Anna Walentynowicz – słowami Gminy Sokolniki”.

phoca thumb m wycieczka 8 W dniu 14 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach uczestniczyli w wycieczce do Kalisza i Gołuchowa. Byli to uczniowie klasy V a i b VI a i b, VII, VIII.

GOPS logo Komunikat dotyczący świadczenia wychowawczego 500 +
oraz świadczenia rodzinnego podlegającego koordynacji świadczeń

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach w ślad za Łódzkim Urzędem Wojewódzkim w Łodzi informuje:

phoca thumb m strefa aktywnosci 8 Miło nam jest poinformować, że dobiegł końca projekt dotyczący budowy Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Stary Ochędzyn. Zadanie pn. „Zakup i montaż urządzeń na plac zabaw i siłownię przy GOKSiT Sołectwo Ochędzyn – Otwarta Strefa Aktywności przy GOKSiT w Starym Ochędzynie” zostało zrealizowane w ramach środków z funduszu sołeckiego Sołectwa Stary Ochędzyn i Sołectwa Nowy Ochędzyn oraz współfinansowane jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo – Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019.

bibioteka logo „Czytanie dobrej powieści sprawia przyjemność i radość. Może chodzi tu o szczególny rodzaj podglądactwa - bezkarnego śledzenia ludzi, podążania za nimi krok w krok, zaglądania w ich myśli, osądzania i jednocześnie pozostawania w cieniu. Daje więc moc, o której próżno by marzyć w rzeczywistości, moc nieco demoniczną - niemego osądzającego świadka wydarzeń.”
                                                                                                                                                                                              Olga Tokarczuk

Jubileusz 50  - lecia Domu Kultury w Sokolnikach 24 maja 1969 roku w Sokolnikach otwarty został Wiejski Dom Kultury, budowany w czynie społecznym. Prace rozpoczęły się pod egidą Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach, która zaangażowała w budowę mieszkańców Sokolnik i nie tylko.

Spotkanie z cyklu ABC świadomego seniora W ramach realizacji projektu socjalnego ABC Świadomego Seniora przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach w dniu 13 listopada 2019 r na terenie miejscowego GOKSiT-u zorganizowano spotkanie profilaktyczne z przedstawicielem Komendy Powiatowej PSP w Wieruszowie panem Dariuszem Góreckim.

W barwach jesieni Jesień to niezwykły czas, który zaskakuje nas swymi skarbami i zachwyca pięknymi kolorami.

W dniu 12 listopada 2019 r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach zorganizował spotkanie na terenie GOKSiT w Sokolnikach pod hasłem „ Barwy jesieni”.

5 Senioralia Regionu Wieruszowskiego W dniu 8.11.2019 r. w Wieruszowskim Domu Kultury odbyły się 5 Senioralia Regionu Wieruszowskiego. GOKSiT w Sokolnikach przepięknie reprezentował Zespół Folklorystyczny "Sokolniki" oraz Duet Akordeonowy "Grzegorz&Roman".