UKS Piłkarz Sokolniki na turnieju w Białej - 26.10.2019 W dniu 26 października 2019 roku na boisku sportom w Białej odbył się 5 turniej w rundzie jesiennej organizowany przez GLKS Biała w roczniku 2009 i młodsi z udziałem UKS Piłkarz Sokolniki.

UKS Piłkarz Sokolniki na turnieju w Mokrsku -24.10.2019 W dniu 24 października 2019 roku na orliku w Mokrsku odbył się 3 turniej ligi powiatowej LZS Wieluń w rundzie jesiennej w roczniku 2009 i młodsi z udziałem UKS Piłkarz Sokolniki.

phoca thumb m chory 19 18 W dniach 26-27 października w Sokolnikach, odbył się XI Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Jak co roku, nie zabrakło ogromnych emocji, wzruszeń oraz owacji na stojąco. Pierwszy dzień uroczystości rozpoczął się mszą św. w intencji uczestników i darczyńców, w kościele parafialnym w Sokolnikach, prowadzona przez Ks. Tomasz Wasielewskiego oraz Ks. Ryszarda Krakowskiego.

aa Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokolnikach zorganizowała spotkanie z przedstawicielami wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Al Anon w dniu 24 października 2019 roku. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z ościennych gmin oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

phoca thumb m pabianice 4 W dniu 19 października 2019r., zawodnicy UKS GROM w Sokolnikach oraz UKS GOK Galewice brali udział w Mistrzostwach Powiatu Pabianickiego. Zawody odbywały się w obrębie leśnym Dłutówek. Jest to obszar o zróżnicowanej przebieżności, od półotwartych części lasu które można było szybko przemierzać, do rejonów porośniętych gęstym młodym lasem, gdzie bieg był niemożliwy.

Herb Gminy Sokolniki W związku ze zmianą Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 19 lipca 2019 roku (Dz. U. z 2019 r. poz. 1579) ustawodawca nałożył na gminy obowiązek wyodrębnienia rachunku bankowego, na którym gromadzone będą środki pochodzące z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Poradnik prawny Zespół Interdyscyplinarny działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sokolnikach oraz Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" zapraszają do lektury.

UKS Piłkarz Sokolniki na turnieju w Skomlinie 21.10.2019 W dniu 21 października 2019 na boisku sportowym w Skomlinie odbył się trzeci turniej liggi powiatowej LZS Wieluń w roczniku 2007 i młodsi z udziałem UKS Piłkarz Sokolniki.

phoca thumb m zajecia bpgs 10 Globtroterka, dziennikarka, autorka książek podróżniczych, Marzena Filipczak spotkała się w poniedziałkowe przedpołudnie, 21 października, z młodzieżą z Zespołu Szkół w Sokolnikach.

GOPS logo GOPS Sokolniki informuje, że począwszy od 1 listopada 2019 r. następuje zmiana kwoty wypłacanego zasiłku pielęgnacyjnego. Dotychczas zasiłek pielęgnacyjny wynosił 184,42 zł, teraz wzrośnie do 215,84 zł (wzrost zasiłku pielęgnacyjnego o 31,42 zł).